Скільки в Україні транссексуалів?

Приблизно 10 разів на рік українські хірурги допомагають нашим співвітчизникам змінити стать.

Приблизно 10 разів на рік українські хірурги допомагають нашим співвітчизникам змінити стать. Дозвіл на такі операції видає спецкомісія Міністерства охорони здоров’я.

Транссексуалів в Україні - один на 200 тисяч осіб. І хоч в Америці, Західній Європі й Москві така практика існує ще з середини 70-х років минулого століття, особливо щасливих від перетворення з чоловіка на жінку або навпаки назвати можна небагато.

У столичному гей-клубі готуються до вечірки. На сцені - виключно сильна половина, утім, двоє із них відчувають себе слабкою. Це трансвестити Номі та Роксі. Вони відмовляються називати свої чоловічі імена й забороняють знімати сам процес гримування.

Ось так вони виглядають на сцені. Яскравий макіяж, відверте вбрання і обов’язково високі підбори. Утім, у звичайному житті вони зовсім не фарбуються і носять одяг унісекс. Кажуть, нам байдуже, що про нас думають. Нас у собі влаштовує геть усе.

До цього шпиталю приходять ті, кому мало лише приховати. Вони прагнуть змінитись фізично. Таких людей називають транссексуалами. Він, до прикладу, народився сильним чоловіком, утім, у душі - беззахисна жінка. Операції зі зміни статі в Україні роблять з середини дев’яностих. Приблизно по десять на рік.

Операція зі зміни статі триває в середньому від п’яти до десяти годин, пацієнта можуть виписати уже за тиждень після неї. Перетворитися із жінки на чоловіка і навпаки в Україні можна приблизно за тисячу доларів.

Його професія - виправляти помилки природи. Хірург Василь Храпач каже, невдоволених статтю жінок як мінімум удесятеро більше. За кордоном такі операції коштують десятки тисяч доларів. Він був би радий брати такі гроші, але наші транссексуали у розкошах не купаються: "Один у нас корову продав колись, аби здійснити цю операцію... Приходять інколи, вони останні гроші притягають, я кажу, в тебе на зворотний шлях є? - Ні, я автостопом поїду". 

Віктор Ющенко та Елтон Джон
УНІАН
Віктор Ющенко з дружиною на концерті Елтона Джона сидів поряд з Девідом Фернішем - громадянським чоловіком співака, якого називають "геєм номер один у світі".
Студенти-медики слухають про сексуальні збочення. Транссексуалами не стають, ними народжуються, каже викладач. І вплинути на це неможливо. Насправді це глибоко нещасливі люди. Вони страждають і до, і після операції: "Мені не доводилося зустрічати жодного успішного транссексуала, який на довшому відрізку часу був би цілковито гармонійним із собою, своїм тілом, породженими проблемами".  

Йому важко дібрати слова, адже він вперше таке про таке говорить. До юриста Михайла Ілляшева нещодавно звернувся роботодавець. Один із його працівників вирішив змінити стать. Автоматично виникло питання - як бути далі? За українськими законами, паспорт йому поміняють тільки після операції. У того чоловіка є дружина і дитина. Шлюб після зміни статі вважається недійсним, але батьківських прав операція не позбавляє. Звільняти його не можна. Утім, і нову трудову книжку заводити не потрібно.

Така правова колізія для України не дивина. Вітчизняне законодавство проблемами секс-меншин переймається не надто. Тим часом, цих людей - від 3 до 10 відсотків населення. І якби вони усі проголосували за одну партію, місце у парламенті їй забезпечено. Утім, такий сценарій майже нереальний, кажуть політологи. То ж майбутні парламентарі на цю тему переважно мовчать, аби ненароком не відлякати натуралів.

Про пряму агітацію говорити не доводиться. Утім, певні двозначні моменти все таки простежуються. Для блоку Юлії Тимошенко - це скандал із її логитипом. 2005-го з’явилась інформація, начебто, розмазане серце - це знак амстердамських геїв. Для Партії регіонів - це тематичний колір, а також проект Трудового кодексу із забороною дискримінації на ґрунті сексуальної орієнтації. За першого прем’єрства Януковича цей документ внесли до парламенту. І наостанок – "Наша Україна”. Для неї постарався президент. На концерті Елтона Джона він разом з дружиною сидів поряд з Девідом Фернішем - громадянським чоловіком співака, котрого називають "геєм номер один у світі".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: