Скинув купол і повитягав розетки: у Вінниці священик МП розгромив храм для поліцейських

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Скинув купол і повитягав розетки: у Вінниці священик МП розгромив храм для поліцейських

Після багатьох років служіння пастир не залишив своїм вихованцям жодної ікони.

У Вінниці священик Московського патріархату скинув купол із церкви і виніс із храму всі ікони після того, як училище поліції охорони, де розташований храм, не подовжило договору про користування приміщенням. Про свої дії священнослужитель РПЦ повідомив у соцмережах, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Світлина маківки на снігу викликала шквал обурення. "Чи справді цей священик вірить у Бога? Таке зробити міг тільки безбожник", - коментували юзери. Правоохоронці ж показують приміщення зсередини – настоятель виніс усе, повідкручував навіть розетки та вимикачі. Силовики кажуть, що діяли відповідно до вимог закону. "Відповідно до статті 12 закону про свободу совісті, пункт 5 обмежує проведення богослужінь священикам, центр яких знаходиться в країні-агресорі – за місцем дислокації військових формувань", - пояснив керівник училища поліції охорони Олександр Залізняк. І хоч військові до панотця претензій не мають, бо приміщення під храм багато років тому віддавали теж порожнім, громада думає інакше. Чоловік, який назвався парафіянином Богданом, обурений – прийшов поцікавитися, як забрати свою частку. "Я поставив за власний кошт. Коли було все нормально, я купол ставив, вікна ставив", - пояснив він.

Церковний протест: у Вінниці священник РПЦ скинув купол храму, бо з ним не подовжили угоди

Церковний протест: у Вінниці священник РПЦ скинув купол храму, бо з ним не подовжили угоди

Священик Віктор Парандюк – колишній військовий, відомий своїми проросійськими поглядами. Його акаунт у соцмережах рясніє агресивними постами щодо незалежної української церкви і звинуваченнями на адресу журналістів. Усі намагання ТСН узяти коментар, священнослужитель проігнорував. Натомість у керівництві єпархії в діях свого священика  нічого протиправного не бачать – мовляв, той рятував власність громади і задокоментував це дописом у соцмережі. "Коли громада звільняла приміщення, вона забрала майно. Оскільки купол був теж встановлений силами громади, то, звісно, купол теж демонтували. Потім настоятель сфотографував для фіксації", - пояснив прес-секретар Володимир Пучков.

Де зараз купол – наразі невідомо. Храм на території училища поліції силовики обіцяють відновити, а служитиме в ньому вже священик Православної Церкви України. Щоправда, тепер лише для поліцейських.

Кореспондент ТСН Валерій Кузнєцов 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація