Склади ЦВК й ВР зміняться?

Причиною зміну складу комісії може стати недовіра до її членів. Мартинюк також прогнозує відкликання заяв деякими депутатами НУ та БЮТ.


Перший заступник голови парламенту Адам Мартинюк допускає чергову зміну складу членів Центральної виборчої комісії. 

Про це він сказав журналістам на прес-конференції в понеділок.

"Я не виключаю, що знову постане питання недовіри до Центральної виборчої комісії, і в черговий раз її переформатування", - сказав Мартинюк.

Він розкритикував членів ЦВК за те, що вони ще не провели жодного засідання в нинішньому її складі.

"Пройшло вже досить часу, щоб такі засідання проводилися", - сказав Мартинюк. На його думку, у членів ЦВК досить багато питань, які вимагають негайного розгляду.

Серед них, зокрема, і питання про можливість заміщення 28 депутатів Ради від блоку "Наша Україна" кандидатами від блоку.

"Потрібно приймати рішення, навіть беручи до уваги черговий указ президента, потрібно готувати механізм (для проведення позачергових виборів Ради)", - сказав Мартинюк. 

Раніше Мартинюк вже заявив про відсутність 150 заяв депутатів Ради про вихід їх із фракції. Крім того, він припустив можливість обрання нового керівництва фракцій блоків Юлії Тимошенко й «Наша Україна» у парламенті в найближчі дні.

"Я не виключаю, що в найближчі дні ми станемо свідками того, що там (у фракціях НУ й БЮТ) буде обране нове керівництво", - сказав Мартинюк.

При цьому він зазначив, що члени фракції НУ одержали таке право після складення депутатських повноважень лідером фракції В'ячеславом Кириленком.

"Оскільки керівник "Нашої України" уже склав свої повноваження й одержав трудову книжку, значить, в "Нашої України" є всі підстави обрати нового керівника своєї фракції. І я не виключаю, що такий керівник буде обраний", - сказав Мартинюк.

При цьому він зазначив, що фракції БЮТ і НУ продовжують існувати в складі Ради, тому що кількість їхніх членів - більша, ніж 14.

Зі слів Мартинюка, навіть якщо до складу цих фракцій буде входити менше ніж 14 депутатів, то головуючий на засіданні парламенту, оголосивши про це, надасть членам цих фракцій право виправити ситуацію.

Мартинюк також спрогнозував вихід ряду "знакових персон" із фракцій "Нашої України" та БЮТ, а також відкликання ними заяв про складення депутатських повноважень. 

Віце-спікер ВР відмовився назвати прізвища,  зазначивши, що ці народні депутаті попросили поки що не обнародувати інформації про них. 

Мартинюк додав, що ніхто не збирається у Верховній раді перешкоджати народним депутатам отримувати трудові книжки. За його словами, «ніхто трудових книжок тримати не буде, але необхідно зробити записи в них» і дотримуватися юридичної чистоти прийняття рішення щодо складення депутатських повноважень.

Він зазначив, що незважаючи на великий галас довкола цього питання, на сьогодні тільки 12 із 28 народних депутатів, які склали свої повноваження, забрали трудові книжки з парламенту. 

Мартинюк сказав, що завтра на засіданні парламенту будуть зачитані нові заяви про складення депутатських повноважень.

Він наголосив, що «головний біль» для «Нашої України», незважаючи на коментарі «знаних і незнаних» юристів є те, що немає у законодавстві виписаної норми про виключення політичної сили із складу блоку. 

Тому, за словами Мартинюка, вся процедура щодо Партії промисловців та підприємців є далеко небездоганною. 

Віце-спікер  зазначив, що по суті ЦВК, а також "Наша Україна" визнали, що списки кандидатів у народні депутати «не обнулені». За його словами, свідченням цього є приведення до присяги Богдана Костенюка.

Наразі 28 представників "Нашої України", які склали депутатські повноваження, отримали трудові книжки в кадровому відділі ВР. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: