Скоро в Україні буде спалах: експерт пояснив, чому вакцинуватися від коронавірусу треба саме зараз

Скоро в Україні буде спалах: експерт пояснив, чому вакцинуватися від коронавірусу треба саме зараз

Фото: Associated Press

Україні загрожує зростання захворюваності на коронавірус.

Україні вдасться досягти колективного імунітету, якщо до кінця року щодня і без вихідних вакцинувати від коронавірусу щонайменше 250 тис. осіб.

Про це заявив керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки (KSE) Юрій Ганиченко під час онлайн-брифінгу 13 липня.

Ганиченко наголосив на тому, що українцям важливо вакцинуватися саме зараз, поки немає зростання захворюваності на COVID-19, яке експерти прогнозують вже найближчим часом. Оскільки фахівці прогнозують, що спалах "може бути дуже серйозним". До прикладу, у Нідерландах, де були схожі з Україною темпи спадання захворюваності, ці ж показники за тиждень зросли вдесятеро.

"Ми спостерігаємо серйозне зростання захворюваності в Європі, і цей спалах скоро може прийти в Україну. Таким чином, вакцинація є критично важливою", - констатував Ганиченко.

Читайте також: Вакцинація в Україні: щеплення від коронавірусу отримали вже понад 3,5 млн людей

За його словами, наразі в середньому в Україні вакцинують 81 тис. осіб на добу. Темпи із імунізації зросли на чверть, але "цей тренд має пришвидшуватися".

"Тому що для вакцинації 70% населення до кінця 2021 року, щоб ми могли говорити про колективний імунітет серед дорослого населення, необхідно вже зараз робити втричі більше – близько 250 тис. щеплень на добу, починаючи від сьогодні і до кінця року включно з вихідними", - пояснив Ганиченко.

Як повідомлялося, найближчим часом до України має надійти ще 1,23 млн доз вакцин CoronaVac та 256 тис. доз Pfizer-BioNTech.

Нагадаємо, учені з університету Вашингтона в Сент-Луїсі у новому дослідженні з'ясували, які вакцини можуть роками захищати від коронавірусу. Детально про це читайте тут.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація