Скромне святкування без звичної помпезності: як в Україні відзначили 1032 річницю Хрещення Русі

Скромне святкування без звичної помпезності: як в Україні відзначили 1032 річницю Хрещення Русі

УНІАН

Єдине місце, де не відмовились від хресного ходу, був Володимирський собор.

Україна 28 липня відзначає 1032 річницю хрещення Руси-України. Через коронавірус жодна з парафій не проводила традиційного масового хресного ходу. В минулі ж роки на це дійство до Києва з’їжджалися десятки тисяч прочан.

Як святкують нині, та як раніше - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У вівторок, 28 липня, в Києво-Печерській лаврі навіть натяку не було на минулорічні помпезності. Була лише літургія на вулиці та стрім з однієї камери.

"У зв’язку з усім відомими карантинними обмеженнями цього року такого хресного ходу не буде", - повідомив голова інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП Митрополит Климент. 

А ось в ПЦУ, окрім ранкової служби в Михайлівському золотоверхому, вирішили провести молебень на Володимирській гірці. Просили в Бога сили нашим воїнам, та перемоги нам усім в  цій війні. Послухати святкову молитву прийшли близько сотні прочан.

"Настільки захотілося сюди приїхати, помолитися, в нас зараз така ситуація в країні, війна і коронавірус", - сказала одна з учасниць молебня.

Єдине місце, де не відмовились від хресного ходу, був Володимирський собор. Люди ходили навколо нього на чолі з Філаретом.

А ось в докарантинні роки Хрещення Русі відзначали з розмахом. Так, парафіяни Московоського патріархату на бусах з’їжджались до столиці і прямували до Володимирської гірки на молебень. На заході завжди були тисячі людей, тиснява, та навіть бійка в стінах лаври, за можливість першим прикластись до мощей.

А от для ПЦУ минулорічне святкування Хрещення Русі було першим з дня отримання томосу. Спочатку службу вели в Софії Київській. Прочани та духівники однією колоною йшли від Софії до Володимирської гірки. Там провели короткий молебень за Україну.

1032 річниця хрещення Руси-України: свято обійшлося без традиційного масового хресного ходу

1032 річниця хрещення Руси-України: свято обійшлося без традиційного масового хресного ходу