Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Слідча комісія Ради буде розслідувати вибухи на військових складах ЗСУ

Вони працюватимуть шість місяців.

Верховна Рада України ухвалила постанову "Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування пожежі (вибухів) на складах боєприпасів в м.Ічня (Чернігівська область), м.Калинівка (Вінницька область), м.Балаклія, (Харківська область), м.Сватове, (Луганська область), м.Кривий Ріг (Дніпропетровська область) у період від 2014 до 2018 роки" (№ 2312).

За таке рішення проголосували 339 народних депутатів.

Постановою визнано основні завдання ТСК, зокрема проведення перевірки відомостей щодо пожежі (вибухів) на складах боєприпасів, проведення перевірки ходу розслідування правоохоронними органами України щодо пожежі на них.

Також серед завдань - встановлення обставин, збір інформації та отримання пояснень від осіб, а також від підприємств, установ, організацій, центральних та місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб, залучених до здійснення діяльності, яка пов’язана із колом питань, для розгляду яких утворено ТСК; ініціювання питань про притягнення винних осіб до відповідальності, передбаченої чинним законодавством України.

Головою ТСК обрано народного депутата Давида Арахамію (фракція "Слуга народу"), заступником голови - народного депутата Сергія Рахманіна (фракція "Голос").

До складу ТСК обрано: Мар`яну Безуглу, Максима Березіна, Федора Веніславського, Ірину Верещук, Ігоря Герасименка, Олександра Завітневича, Юрія Здебського (усі із фракції "Слуга народу"), Михайла Забродського (фракція "Європейська солідарність"), Валентина Наливайченка (фракція "Батьківщина", Анатолія Бурміча ("Опозиційна платформа - За життя").

Слідча комісія працюватиме пів року. Відповідно до постанови, звіт ТСК про виконану роботу має бути заслуханий на пленарному засіданні Верховної Ради у термін не пізніш, як через шість місяців з дня її утворення.

Нагадаємо, 9 жовтня 2018 року на території військового 6-го арсеналу Міноборони біля Дружби і Августовки Ічнянського району на Чернігівщині виникла пожежа з подальшою детонацією боєприпасів. З 16-кілометрової зони можливого ураження (Ічня та 30 прилеглих сіл) евакуювали понад 12,5 тисячі осіб.

Найбільш ймовірна причина вибухів на військових складах - диверсія. Так вважають в Генштабі та СБУ. Аргументують, що майже одночасно вибухи прогриміли в чотирьох різних місцях арсеналу.

За кілька днів до вибухів у населених пунктах поблизу складів виникли перебої з мобільним зв'язком. А на українсько-російському кордоні помітили спецавтомобілі, які, ймовірно, перевозили російські безпілотники.

Відео "Польова кухня" в Ічні: чому потерпілі від вибухів на складах досі не отримали компенсацій

Рік тому біля Ічні вибухали військові склади. У зону ураження тоді потрапили майже чотири десятки сіл і містечок Ічнянського та Прилуцького районів Чернігівщини. По гарячих слідах трагедії уряд Гройсмана вже наступного дня виділив для допомоги потерпілим 100 мільйонів гривень. Але до початку 2019 року встигли освоїти лише десяту частину цих коштів. А вже цього року жодна копійка цих виплат на адресу не потрапила. Чому затримують компенсації – дізнавалася "Польова кухня".

"Польова кухня" в Ічні: чому потерпілі від вибухів на складах досі не отримали компенсацій

Залиште свій коментар

Вибір редакції