Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Слідчі ДБР вимагають доступ до редакційних матеріалів журналістів "Схем", які розслідували відпустку Порошенка

В разі, якщо редакція не надасть матеріали слідчим, може бути проведений обшук.

Печерський райсуд Києва надав слідчим ДБР дозвіл на тимчасовий доступ до редакційної комунікації журналістів програми "Схеми: корупція в деталях", які брали участь у підготовці розслідування про мальдівський відпочинок попереднього президента Петра Порошенка. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Рішення ухвалене 17 жовтня, дія ухвали – місяць. Якщо редакція не надасть матеріалів, то ДБР має право звернутись до суду за дозволом на обшуки з метою вилучення матеріалів.

Згідно з ухвалою, редакція має надати: весь відзнятий матеріал, інформаційні запити і відповіді на них, які виконані під час готування зазначеної передачі, можливі документальні матеріали, що підтверджують присутність задіяних журналістів, операторів, водіїв та інших співробітників під час знімання матеріалу (до них належать обліки робочого часу, завдання, бухгалтерські документи про виплати грошової винагороди за виконання завдань, редакційні завдання, оплату транспортних послуг, путівок на автомобілі), інші матеріали.

Розслідування відбувається в рамках провадження щодо  ймовірного "незаконного переправлення осіб" – зокрема, експрезидента – через державний кордон "із використанням завідомо підроблених документів".

У січні минулого року "Схеми" опублікували розслідування щодо відпустки Порошенка - у розслідуванні зазначається, що відпочинок міг коштувати близько пів мільйона доларів, а кордон Порошенко перетинав не за своїм паспортом. Експрезидент звинувачення спростовував. У серпні поточного року ДБР відкрило провадження щодо викладених у розслідуванні фактів.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції