Слідчі назбирали у справі агресії Росії проти України 100 тисяч доказів та 800 томів справи

За словами генпрокурора України, було проведено понад 1800 судових експертиз.

Головною військовою прокуратурою з вересня 2014 року здійснюється досудове розслідування за фактом розв'язання і ведення представниками влади Російської Федерації та службовими особами Збройних Сил РФ за змовою з терористичними угрупуваннями агресивної війни з Україною. Про це повідомив генпрокурор України Юрій Луценко.

"Слідством охоплено весь період агресії з лютого 2014 року (окупація півострова Крим, проведення антитерористичної операції на Сході країни)", - зазначив глава ГПУ у своєму дописі в Фейсбуці.

За словами Луценка, обсяг матеріалів кримінального провадження становить понад 800 томів (з них 350 мають гриф "Таємно" і "Цілком таємно"). Допитано понад 1400 потерпілих, понад 2000 свідків, проведено понад 1800 судових експертиз, а також здобуто понад 100 000 одиниць речових доказів.

За словами генпрокурора, враховуючи необхідність спеціальних знань щодо застосування сил і засобів під час бойових операцій, Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз Міністерства юстиції України проведена унікальна судова комісійна військова експертиза, яка тривала майже рік і до якої залучено 31 провідних експертів та фахівців.

Серед фахівців, які взяли участь в експертизі, Луценко назвав представників Міністерства оборони України, Антитерористичного центру при Службі безпеки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, серед яких 10 генералів та інші.

"Експертизою досліджені 3600 бойових та інших документів, які дали можливість проаналізувати причини великих втрат Української Армії", - наголосив глава ГПУ.

Він також додав, що інформація про хід розслідування та перспективи притягнення винних до кримінальної відповідальності буде викладена засіданні комітету ВР з питань безпеки та оборони 7 вересня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: