Сліди радіації з "Фукусіми" зафіксували на території України

На території України офіційно зареєстрували наявність слідів радіоактивного йоду-131 з аварійної атомної станції в Японії.

Шлейф радіації з аварійної АЕС в Японії досяг України. Українська Держінспекція ядерного регулювання офіційно зареєструвала наявність слідів радіоактивного йоду-131 з атомної станції "Фукусіма-1".

Як повідомив головний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Михайло Гашев, йод-131 в мікроскопічній концентрації був зафіксований 27 березня.

За словами Гашева, АЕС України працюють у штатному режимі, контроль радіаційної ситуації здійснюється в режимі онлайн. Підвищення рівня потужності дози гамма-випромінювання на території Україні не спостерігається.

5 днів тому сліди радіації з "Фукусіма-1" зареєстрували у повітрі США і Канади. Три дні тому - у Франції, Болгарії, Чехії та Фінляндії. У вівторок сліди радіоактивних ізотопів йоду-131 виявили в Глазго (Шотландія).

Ситуація з ізотопом цезію-137 в Україні складніша. Додатковий вміст у повітрі цезію-137 японського походження встановити неможливо, оскільки у 30-кілометрових зонах спостереження навколо діючих АЕС аналізам заважає цезій-137 Чорнобильського походження. У Київській області вміст ізотопів цезію-137 становить 4,4 х10-5 Бк/м3.

Допустима концентрація ізотопу йоду-131 для населення становить 4 Бк/м3, ізотопу цезію-137 - 0,8 Бк/м3.

Нагадаємо, в результаті землетрусу 11 березня в японській провінції Фукусіма на АЕС "Фукусіма-1" сталася аварія, яка призвела до різкого підвищення радіоактивного фону в регіоні.

Радіоактивні елементи у підвищених кількостях почали виявляти у повітрі, морській та питній воді в Японії, а також в овочах та молоці з префектури Фукусіма.

Читайте також:

У ґрунті біля АЕС "Фукусіма-1" виявили плутоній

Викиди "Фукусіма" склали 50% від чорнобильських

В Японії встановлений максимальний рівень тривоги

Експерти: українські АЕС витримають не тільки землетрус, але й теракт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: