Слідство вважає, що Кучма наказав лише побити й залякати Гонгадзе

Адвокат вдови Гонгадзе стверджує, що слідство хоче відбілити Кучму - мовляв, тодішній глава МВС Кравченко сам вирішив вбити журналіста, невірно зрозумівши вказівку президента.

Робоча версія слідства у справі проти Леоніда Кучми – що він доручив налякати Георгія Гонгадзе, а вбити журналіста зважився вже Юрій Кравченко. Про це заявила представниця інтересів Мирослави Гонгадзе у суді Валентина Теличенко.

"Оскільки я тепер маю і постанову щодо порушення кримінальної справи щодо Кучми, і відповідні постанови щодо Пукача, я можу стверджувати, що робочою версією слідства на сьогодні є версія, за якою Леонід Кучма давав вказівку вжити тих заходів, які були вжиті щодо журналіста Подольского у червні 2000-го року", - сказала адвокат.

"А вже далі, мовляв, тодішній міністр МВС Кравченко сам вирішив вбити журналіста, сам дав наказ Пукачу вбивати журналіста (Гонгадзе)", - заявила Теличенко.

Як відомо, донедавна слідство вважало покійного Юрія Кравченка останньою ланкою в ланцюжку причетних до вбивства Георгія Гонгадзе: нібито саме екс-голова МВС дав доручення своєму підлеглому Олексію Пукачу вбити журналіста.

Тепер справа за підозрою у дачі такого наказу порушена проти екс-президента України Леоніда Кучми. Пукач проходить у цій справі свідком.

Журналіст Олексій Подольський також є постраждалим у справі проти екс-генерала міліції Пукача. Подольський був побитий у червні 2000 року. Гонгадзе зник у вересні того ж року.

Подольський стверджує, що його вивезли в іншу область і били підлеглі Кравченка – з наміром залякати. Він пов’язував побиття зі своєю тодішньою професійною діяльністю в правозахисному об’єднанні "Ми".

Читайте також:

Кучма: я поклянуся на Біблії, що не наказував вбити Гонгадзе

У Мельниченка є докази, що вбивство Гонгадзе організував Литвин

Кучму звинуватили у замаху на Вітренко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: