Слідство з'ясувало, чому влітку в Рівному вибухнув міномет та забрав життя і травмував військових

Дата публікації
Перегляди
3514
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Слідство з'ясувало, чому влітку в Рівному вибухнув міномет та забрав життя і травмував військових

Фото: УНІАН

За три останні роки в українських підрозділах міномети вибухали 13 разів.

Чому вибухнув "Молот"? Слідство розсекретило результати технічної експертизи міномета, який в червні на Рівненському полігонні забрав життя трьох військових. Експерти підтвердили, українська розробка має проблеми з надійністю запобіжника подвійного заряджання та пускового механізму. Проте жертв можна було уникнути, якби дотримувались правил безпеки.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

На парламентському комітеті депутати, військові та генпрокурор розглядають слайди на стіні. Вибухові міномети "Молот" кілька місяців прискіпливо досліджували експерти. Балістична, трасологічна, вибухотехнічна експертизи доводять, що у стволі міномета опинилися дві міни, які зрештою і вибухнули.

"Чи то конструкторські недоліки - вигорання накалювача або погана його чистка в бойових умовах. Перша міна не накалилася, не спрацювала. Запобіжник замість двох вушок – одновушковий. У результаті друга міна впала туди безперешкодно", - каже генпрокурор Юрій Луценко.

До технічних проблем із запобіжником та пусковим механізмом додалися грубі порушення правил безпеки на військовому полігоні.

"На цих позиціях міномети мали б стояти на глибині 2 метри, насправді глибина була 50 сантиметрів".

Убивчий "Молот". Чому на Рівненському полігоні вибухнув міномет та забрав життя трьох військових

Убивчий "Молот". Чому на Рівненському полігоні вибухнув міномет та забрав життя трьох військових

Вогневі точки мінометних розрахунків були катастрофічно близько один від одного. Спостережний пункт та машина із боєприпасами стояли в небезпечній близькості – заявляють слідчі. В результаті - троє загиблих і дев'ятеро поранених на Рівненському полігоні.

За три останні роки в українських підрозділах міномети вибухали 13 разів. "Молот" назбирав вже 9 випадків. І забрав із собою більш як десять людських життів. Лише два дні тому в зоні бойових дій на Донбасі міномет, що вибухнув, поранив трьох українських військових.

Українська розробка була створена лише за кілька місяців і потрапила на передову 2016-го. Вже тоді військові нарікали, що міномет треба допрацьовувати.

Проте військово-судові експерти заспокоюють: метал "Молота" надійний. Проблеми з окремими вузлами зброї, які треба вдосконалювати. Втім воювати будуть з тим, що є.

"Якщо відмовитись від "Молота", треба відмовитись і від війни. "Молот" і 2Б11 практично однаково за відсотками розривів", - говорить начальник управління експлуатації та озброєння Міноборони Іван Лісовий.

Генпрокурор та парламентський комітет закликають терміново розпочати повну ревізію всіх мінометів "Молот", які є на озброєнні в українському війську. Від виробників вимагатимуть модернізації та якісного гарантійного обслуговування зброї. Організаторам військових стрільб загрожують роки в'язниці за службову недбалість.

Ігор Бондаренко

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3514
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація