Сліпі школярі б'ються між собою за підручники, бо в держави немає на них грошей

Діти вчаться за одним підручником на цілий клас, а за час незалежності їх надруковано обмаль: кажуть, дуже дорогі.

Українські учні шкіл для незрячих знання не можуть ані побачити, ані прочитати. За роки незалежності  підручників, написаних спеціальним шрифтом Брайля надруковано обмаль. Тож діти за книги б'ються і часто вчаться ще за радянськими посібниками.

Пальцями вони відчувають літери і слова, а навпомацки отримують знання, йдеться у сюжеті ТСН.

Проте у тиші читати шкільні підручники для українських незрячих учнів - велика розкіш.   Посібників  шрифтом Брайля  Україна  за усі роки Незалежності надрукувала обмаль. Діти досі  вчаться переважно за старими радянськими  або ж виробленими власноруч  картками.

Учень спецшколи для дітей з вадами зору Олександр Клемба розповідає: "Бувало таке, що ледве не бились за книжку – одні вже прочитали, а інші чекали. Не могли поділитись. Нам одної на клас вистачає - один читає інші слухають".   

Урок хімії часто проходить без підручника. Вчителі спецшкіл  давно змирились і знають, як  пояснити матеріал.

Директор львівської спецшколи-інтернату для дітей з вадами зору Ірина Костробій розповідає про умови роботи: "Матеріали самі виготовляємо. Не можна сказати, що діти не навчаються, і що не можна проводити уроки". 

Торік колишній учень школи для незрячих Максим Голландський закінчив 11-й клас і, ознайомившись із умовами тестувань, розгубився: "Мені треба було обов'язково поступати, щоб отримати хоч якусь освіту".

Довелось разом із бабусею  та ноутбуком підручники останніх шкільних років проштудіювати заново.

Нині студент 2 курсу факультету психології у київському виші, Максим упевнений - неякісна освіта  у спецшколах   перекриває сліпим дітям шлях до майбутнього. Отримати  добре оплачувану професію багатьом стає неможливо.

У всеукраїнській бібліотеці для незрячих заздрять географічним картам, виданим для сліпих у Росії. 

За 20 років - нічого не зроблено, є карти Радянського союзу  і деякі з них поламані.

Підручників мало, бо вони надто дорогі, пояснюють в Мінсовіті.  Одна книга шрифтом Брайля коштує понад тисячу гривень.

Сучасні діти із вадами зору  не хочуть, щоб їх жаліли. Вони мріють  про гідну освіту,аби потім у дорослому житті бути конкурентоздатним. Проте без  нових спеціальних підручників така освіта неможлива. 

ВідеоУчні шкіл для незрячих знання не можуть ані побачити, ані прочитати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: