Слов'янськ і Краматорськ відсвяткували другу річницю визволення з-під окупації "ДНР"

Дата публікації
Слов'янськ і Краматорськ відсвяткували другу річницю визволення з-під окупації "ДНР"

Сайт президента України

Проросійські терористи тримали в заручниках міста у 2014 році.

День визволення від терористів відсвяткували у Слов'янську та Краматорську. Два роки тому проросійські найманці терористичної "ДНР" залишили позиції, які вони утримували два з половиною місяці, а українська армія увійшла в міста, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

85 діб окупаціі жителям Слов'янська забути складно. Адже тут від обстрілів бойовиків загинули десятки мирних людей та військових. Пошкоджено майже дві тисячі будинків. Місцеві досі з жахом згадують, як Стрілков у супроводі трьох десятків російських найманців зайняв мерію та управління місцевої міліції. Пригадують, саме після цього почалася справжня війна. Саме зі Слов'янська вперше по цивільних та військових запрацювала артилерія бойовиків – самохідка "Нона". "Возили "Нонку" в нас по вулиці. Я це власними очима бачила – цю бандурину, цю машину кацапську. Проїздила – скло дрижало. Я тричі потрапляла під обстріл перехресний – слава Богу, з Божою допомогою я вижила", - каже жителька Слов'янська Олена Зінакова.

Сергій Козел один з тих, хто визволяв Слов'янськ. Військові розробили цілу схему зачистки міста від бойовиків. "Передувало визволенню Слов'янська взяття його в кільце. І поступово це кільце заужувалося. Всі шляхи постачання нових бойовиків, бойовою технікою, зброєю – вони були перекриті і бойовики розуміли, що далі нема куди подітися", - пригадує заступник комбату 95-ї бригади. "Ми дуже ясно показали всім нашим ворогам, що ми готові відповісти на будь-яку загрозу. Після цього ми провели тут кілька показових арештів", - розповів міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Сьогодні відзначається два роки звільнення Слов’янська та Краматорська

Сьогодні відзначається два роки звільнення Слов’янська та Краматорська

На світанку того дня терористи залишили свої позиції та пішли з міста. "Це саме день визволення, ми тут були від початку і до кінця. Але його ніхто не визволяв, вони втекли – і все. І слава Богу, хай би воно так було – з усіх міст вони б пішли і був би спокій. Вони так уже набридли", - каже жителька Слов'янська Тамара Кольцова.

Українських військових, які брали участь у звільненні Слов'янська та Краматорська, у другу річницю події нагородив президент Петро Порошенко. "Ті липневі дні ми можемо по праву вважати доленосними – поворотним моментом у відродженні Збройних сил України. Адже саме тоді відновлені Збройні сили здали іспит у цій по-справжньому Вітчизняній війни", - наголосив глава держави.

Жителі Слов'янська кажуть, що після визволення міста більшість тих, хто не довіряв українській армії, змінили своє ставлення до неї. А мирне небо для них – вже не пустий звук. "Коли не стріляють, не бомблять – ми вже раді. Ми самі з Горлівки, там досі йдуть безлади, а тут у Слов'янську наші діти сплять спокійно, ми можемо працювати, і для нас це вже радість, це вже свято", - каже переселенець Сергій Ніколаєв.

Раніше у червні другу річницю визволення від окупантів відсвяткував Маріуполь. Усе почалося з показу військової техніки та параду. Воїни, які боронили і продовжують захищати Маріуполь, отримали спеціальні нагороди "За звільнення та оборону Маріуполя". Загалом, до річниці відзначили понад 200 військовослужбовців.

Кореспондент ТСН Світлана Федчун

Наступна публікація