Словаччина не визнала Голодомор геноцидом

Словацький уряд відмовився визнати Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу, оскільки це б не сподобалось Росії.

Вчора, 5 грудня, на своєму засіданні уряд Словаччини відхилював проект "Декларації народної ради Словаччини про визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні актом геноциду", який був представлений депутатами Християнсько-демократичного руху.

Словацький уряд відхилював даний проект за наполяганням Міністерства закордонних справ країни. Причина відхилення полягає у тому, що вираз політичної позиції словацького парламенту щодо Голодомору в Україні повинен стати результатом широкої суспільної і професійної дискусії, яка в Словаччині ще не проводилася.

У пояснювальному документі МЗС Словаччини вказав на те, що "більшість країн не прийняла і не планує прийняти" відповідну декларацію, так само в документі робиться акцент на те, що Росія сприймає ініціативу України визнати Голодомор за акт геноциду, як антиросійську.

У тексті декларації, яку запропонували депутати Християнсько-демократичного руху, наголошується, що "геноцид був зроблений сталінським комуністичним режимом, який з метою колективізації знищив мільйони людей з числа незалежних верств сільського населення".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: