Словаччина розпочала головування в ОБСЄ. Перший візит новий очільник організації здійснить до України

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Візит відбудеться за два тижні.

Словаччина від 1 січня розпочала річне головування в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). Протягом року головою організації буде міністр закордонних справ Словаччини - Мирослав Лайчак. Свій перший візит в якості голови ОБСЄ він здійснить до України. 

Візит, що відбудеться за два тижні, у своєму Twitter анонсував міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Лайчак, зокерма планує відвідати Донбас.

"Вітання Словаччині і моєму доброму другові Мірославу Лайчаку з нагоди початку словацького головування в ОБСЄ. Бажаю Словаччині бути на сторожі цінностей та принципів ОБСЄ, які нахабно порушуються РФ. Буду радий вітати Мирослава в Україні вже за два тижні, поїдемо разом на Донбас", - написав Клімкін.

У заяві з нагоди початку головування, яку оприлюднено на сайті ОБСЄ, Лайчак підкреслив, що одним з ключових завдань для ОБСЄ упродовж найближчого року буде "розв'язання кризи в Україні та довкола неї". Міністр назвав військовий конфлікт в Україні "одним з ключових питань спільної безпеки".

За його словами, Братислава докладе активних зусиль до налагодження діалогу та зменшення напруги у зоні конфлікту на Донбасі. "Ми підтримуємо повну імплементацію наявних домовленостей, включно з повагою до режиму тиші та відведенням важкого озброєння", - наголошується в заяві. 

Нагадаємо, протягом 2018 року в ОБСЄ головувала Італія.

ВідеоМЗС Німеччини пропонує розширити місію ОБСЄ на Азов

Німеччина пропонує поширити місію ОБСЄ на Азовське море. Із пропозицією виступив тамтешній очільник МЗС Гайко Маас у Мілані, на полях зустрічі міністрів країн ОБСЄ. Ідею ще мають обговорити наступного тижня, під час засідання представників "нормандської четвірки". 

МЗС Німеччини пропонує розширити місію ОБСЄ на Азов

Залиште свій коментар

Вибір редакції