Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сльози та спогади на похороні Каденюка: космонавта назвали людиною, котра зберегла Україні статус космічної держави

Прощатися з першим українським космонавтом прийшли як екс-президенти, так і прості селяни.

Півсотні мешканців його села Клішківці на Буковині приїхали до Києва на похорон українського космонавта Леоніда Каденюка. Вони віддали шану своєму землякові, котрого з почестями поховали на Байковому цвинтарі столиці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

З живих Каденюків там уже нікого не лишилось, а їхня хата стоїть порожня. Натомість лишилась пам'ять – така, що дехто із земляків не може стримати сліз. Кажуть, Леонід рідне село не забував і навідувався туди часто. "Як кажуть, ми осиротіли. В його особі мали певний захист. Він був частим гостем, гостем школи. Він був останім із сім'ї, інші всі померли", - кажуть селяни.

ВідеоУ Києві попрощались з легендарним українським космонавтом Леонідом Каденюком

Першим і поки що єдиним космонавтом незалежної України. Він пішов із життя два дні тому. Раптово, під час ранкової пробіжки зупинилось серце. Каденюку щойно виповнилось 67 років. Поховали людину-легенду на Байковому цвинтарі.

У Києві попрощались з легендарним українським космонавтом Леонідом Каденюком

Науковці та колеги Леоніда Каденюка згадують про його дослідження, а найбільше про експеримент з космічної біології, який він проводив на борту шатла Columbia 1997 року. Він вивчав, як поводяться рослини у невагомості  та чи можуть дати врожай – через це Каденюк іноді жартома називав себе зірковим гречкосієм. "Це був на той час піонерський унікальний експеримент, і його результати досі цитуються у науковій літературі. Бо було вперше показано, які особливості кореневої системи росту рослин в умовах невагомості", - розповів заступник голови ради космічних досліджень НАН України Ярослав Яцків.

У політиків власне бачення цінності космічної місії Каденюка. "Мало значення те, що США визнали Україну, як незалежну державу, підтримали. Дійсно, тоді було стратегічне партнерство з Україною і навіть такі заходи, як політ українського космонавта, якраз це й підкреслювало. Це було дуже важливо і з політичної точки зору", - пояснив тодішній президент Леонід Кучма. А експерти наголошують, що значення польоту Каденюка було значно більшим за поточні політичні вигоди. "Тоді вперше пролунала українська мова звідти – і це було вкрай важливо. Тому що до польоту Каденюка Україну знали, як країну, котра виробляла кращі стратегічні військові озброєння, а безпосередньо нашого космонавта не було. Україна завжди була космічною державою, і буде. Для цього Каденюк зробив дуже багато", - вважає директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін.

Кореспондент ТСН Марія Васильєва

Фотогалерея У Києві попрощалися з Леонідом Каденюком (13 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції