Служба безпеки реабілітувала 53 воїнів УНР в День пам'яті героїв Крут

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Служба безпеки реабілітувала 53 воїнів УНР в День пам'яті героїв Крут

УНІАН

Пошуки незаконно засуджених радянською владою українських героїв тривають.

СБУ передала до Національної комісії з реабілітації архівні справи 53-х учасників українського визвольного руху репресованих більшовиками, щоб відновити добру пам’ять про воїнів Армії УНР та бійців повстанських загонів. Про це розповів Андрій Когут, директор Державного галузевого архіву СБУ, повідомляє пресслужба СБ.

Уже понад 25 років у Службі безпеки України триває системна робота із пошуку та перегляду справ українських патріотів, репресованих радянським тоталітарним режимом.

Через недосконалість законодавчої бази справи учасників Української революції 1917–1921 років та національного підпілля першої чверті минулого століття тривалий час лишались засекреченими. 

Важливо, що сьогодні право на відновлення справедливості отримали також ті патріоти, які боролися за Україну зі зброєю в руках, і яких комуністичний режим цинічно таврував як злодіїв та бандитів. У списку переданому Службою до комісії з реабілітації багато знакових для української історії постатей.

Серед них командувач Південної групи військ УНР генерал-хорунжий Андрій Гулий-Гуленко, командувач Подільської повстанської групи полковник Семен Харченко, учасник легендарного бою під Крутами Семен Могила.

СБУ

"На аркушах цих архівних справ не просто долі окремих людей, там викарбувана непроста історія нашого народу. Важливо знати і дослухатися до уроків минулого, та пам’ятати про ту найвищу ціну, яку заплатили українські патріоти за нашу незалежність та право на вільний розвиток", - зазначив Андрій Когут.

Нагадаємо, 29 січня День пам'яті героїв Крут. 102 роки тому, у 1918, невеличка група патріотично налаштованих курсантів та козаків "Вільного козацтва" стримали наступ російської армії на Київ.

29 січня – День пам'яті Героїв Крут

29 січня – День пам'яті Героїв Крут
Наступна публікація