Слюсар, машиніст і монтажник стали дефіцитними професіями в Україні

Слюсар, машиніст і монтажник стали дефіцитними професіями в Україні

Фото: УНІАН

Освіта на цих напрямах відбуватиметься за кошти держбюджету.

Кабмін України додав ще 6 професій до переліку професій загальнодержавного значення – підготовка за ними тепер відбуватиметься за кошти держбюджету.

Про це пише Міністерство освіти і науки України

До переліку додали такі професії: зварник, машиніст дорожньо-будівельних машин, монтажник систем утеплення будівель, слюсар з механоскладальних робіт, слюсар-інструментальник та слюсар-ремонтник.

«Гадаю, роботодавці, побачивши назви цих професій, можуть оцінити, що наразі це дійсно одні з найбільших дефіцитних професій на ринку праці. Окремо хочу наголосити, що це є наш внесок, щоб допомогти органам місцевого самоврядування профінансувати замовлення для професійно-технічної освіти», – зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

У держбюджеті закладено майже 120 млн грн для підготовки кадрів за професіями загальнодержавного значення. З них потреба у коштах на підготовку тих фахівців, які вже були в переліку, становить 103,7 млн грн. Решта – близько 16 млн – буде використана на підготовку за доданими професіями.

Перелік професій загальнодержавного значення, підготовка за якими здійснюється за кошти державного бюджету, був затверджений постановою КМУ. Початково він містив 19 професій, зокрема, токар, фрезерувальник, монтер колій, слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів, верстатник широкого профілю тощо. Підготовка кадрів за цими професіями здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Нагадуємо, що на 2018 рік на модернізацію ПТО виділено вдвічі більше коштів, ніж торік, а саме – 100 млн гривень на створення сучасних навчально-практичних центрів на базі закладів професійної освіти.

Раніше уряд України скасував наказ про заборону на 458 професій для жінок. Серед заборонених для жінок галузей були гірнича галузь, металургія, хімічне виробництво. Обмеження для жінок були встановлені у військовій службі, правоохоронній діяльності, в галузях харчового виробництва, транспорту, зв’язку та сільського господарства.

Повʼязані теми:

Наступна публікація