Смерть 25-річної жінки під час пологів в Олександрії: інша породілля розповіла про свою трагедію

Жахлива історія трапилась із жінкою в цьому ж пологовому будинку.

Цього тижня в місті Олександрія Кіровоградської області під час пологів померла породілля. 25-річна жінка народжувала в пологовому відділення міської лікарні. Дитину вдалося врятувати, а сама ж мати померла. Наразі обставини смерті з'ясовують правоохоронці.

Тим часом ще одна породілля з Олександрії Надія П. поділилася з ТСН.ua свою трагічною історією, яка трапилась з нею у цьому ж пологовому будинку. Жінка розповіла, що прийшла народжувати до міської лікарні, утім пологи закінчились смертю її немовляти.

"Я живу з цим болем з 2007 року, і він не меншає, а навпаки з кожним роком стає дедалі сильнішим. Розумію, що втрачаю шанс ще раз завагітніти, живу з тими спогадами про той жахливий день", – каже жінка.

Надія згадує, що до того довго лікувалась від безпліддя і мріяла народити дитину. Коли все ж вдалось завагітніти, то всі її очікування стати мамою обернулись трагедією.

Надія П
Пані Надія не може забути той трагічний день

ВАЖКА ВАГІТНІСТЬ

"Вагітність була важкою, плід був великий. На той час у мене вже були проблеми, я була після операції. З 20 липня перебувала на збереженні в пологовому, термін був 22 липня, а пологи відбулись аж 3 серпня. Більше тижня до пологів я там перебувала, і ніхто мені нічого розумного не пояснив", – розповідає жінка.

Надія згадує, що мала сильні болі, довго не могла народити, а лікарі своєю чергою говорили, що вона помилилась із термінами. Коли у жінки почали відходити води, то медики не повірили і виписали ліки від циститу, каже жінка.

лікарня Олександрія

"З термінами я не помилилась, все було правильно, бо я планувала цю вагітність і все відстежувала... За день до переймів у мене відійшли води, але не так раптово і багато, а потрохи, як підтікало. Я їм про це сказала, а вони дивились на мене і не вірили. Глузували, казали: "Ти мочишся, у тебе цистит", і виписали мені ліки від циститу. Потім у мене почались перейми зранку і були впродовж дня, до вечора. Ввечері мене перевели до передпологової", – розповідає Надія.

"СКОРІШЕ БИ ПОРВАЛАСЬ МАТКА"

У породіллі почались виділення з кров'ю, жінка каже, що дуже мучилась від болю, але відповідної реакції медиків не дочекалась. "На запитання, чому у мене кров, відповідали: "Матка розкривається, скоріше б порвалась". Це були страшні муки, час ніби зупинився. Ніч була жахливою, час від часу я десь зникала в забуття, тоді знову приходила до тями і чула їхні голоси. Медики пили чай і їли торти, принесені напередодні, бо це була п'ятниця, день виписки. Чула їхні сміхощі і скарги, що ніч видалась не тихою", – згадує жінка.

ПРИНИЖЕННЯ

"Інколи підходила санітарка і кричала на мене, що я наблювала на підлогу, що кров'ю залила їм матрац. Потім підходила сама лікарка, яка приймала згодом пологи. Вона теж кричала образливі слова. Говорила: "Що? Робити дитину було не болісно, а народжувати тепер болісно?". Таким чином вона хотіла, щоб я терпіла і не кричала ", – ділиться спогадами жінка.

БЛАГАЛА ПРО КЕСАРІВ РОЗТИН

 "Згодом я наче із провалля чула телефонну розмову, викликали лікаря з гінекологічного відділення, лунав стукіт інструментів. Тоді я зрозуміла, що будуть різати. Я навіть зраділа і хотіла, щоб це зробили швидше, благала", – розповідає Надія.

За словами жінки, до неї прийшла ще одна лікарка з гінекологічного відділення, яка сказала, що кесарів розтин потрібно було зробити давно. "Прийшла лікарка з гінекології, я не пам'ятаю її імені, але вона така добра була. Вона мене обійняла і сказала: "Ой, як же це так? Давно потрібно було робити кесареве!", –  і мене повели в пологову до столу, потім укол", – розповіла Надія.

"МЕНІ СТАЛО СТРАШНО"

Опісля того, як жінка відійшла від анестезії, запідозрила щось недобре. "На кушетці, під час перевезення до палати, я чула їхню розмову. Вони говорили, що поки що родичам нічого не розповідати, і мені стало страшно. Я зрозуміла, що щось не так. Мене везли до палати, і я відчувала сильний біль. В палаті я була одна, до мене нікого не впускали", – зазначає жінка.

НЕ ВИСТАЧИЛО 10 ХВИЛИН

Лікарям не вдалось врятувати дитину. "Мені та лікарка тоді пояснила, що таке трапляється. Розумного пояснення я не отримала. Що це вина лікарки, яка приймала пологи, я відчула тоді, коли вона прийшла до мене після операції і перше, що вона вимовила: "Пробач мені, але дитинку не врятували, на 10 хвилин спізнилися". Вона тоді  плакала, хапала мене за руку. Я тоді подумала: чому просить пробачення? І ставлення її змінилось до мене, то кричала при пологах, а тут така тиха і сумирна. Більше вона тоді до мене не приходила", – каже Надія.

Після операції лікарня всі витрати взяла на себе. "Я перебувала там ще тиждень, бо була дуже слабка. Мене кололи морфіном, родичів не впускали. Мами у мене немає, а сестрі всього не розповіли. Думаю, вони занадто пізно кинулися мене рятувати і допомагати.", – розповідає жінка.

Утім, Надія каже, що не зверталась у поліцію з цього приводу. "Тоді я була сама дитиною, багато чого не розуміла, питань не ставила. Нам ніяких документів не надали, з чим звертатись, тоді так якось все по-тихому провели. Згодом, коли я намагалась дізнатись правду, мені відповіли, що дитина задавилась пуповиною", - розповідає жінка. 

НІКОМУ ЗАСТУПИТИСЬ

"Таке відчуття, що тоді я не заплатила за увагу до себе, тому було таке ставлення. На мене подивитись, що я бідна, з мене нічого взяти, батьків у мене немає, і нікому за мене заступитись. Бо у пологовому тоді була ще одна породілля. Ось за нею був пильний догляд, у неї був персональний лікар, а я лежала в ліжку з металевою сіткою, яка провисла до підлоги, і підтоплювалась у власні крові", – каже жінка.

Вона вважає, що якби кесарів розтин їй зробили швидше, дитину б вдалось врятувати. "Чому мене добу мучили? Я не розумію. Хотіла б зараз подивитись в очі цій лікарці і це запитати. Тоді у моєї подруги також були важкі пологи, але вона була у районній лікарні, і там довго не чекали - одразу ж прооперували", – каже  Надія.

Після цього випадку жінка так і не стала матір'ю попри усі старання. "Минулого року знову намагалась завагітніти, лікувалась в лікарні, пройшла всі тести, рентгени. Зараз у мене другий чоловік, теж була надія, але усе марно", – додала жінка.

жінка, Олександрія
Пані Надія надалі мріє про дітей

Тим часом інформацію про смерть 25-річної породіллі з Олександрії внесено до Єдиного реєстру досудового розслідування. Жінка вперше народжувала. За словами міського голови Степaна Цaпюка, вагітність у неї минала добре, без ускладнень. Чому ж померла молода мати - з'ясовують правоохоронці.

Ми намагались поспілкуватись з медиками Олександрійської міської лікарні, де стались ці два трагічні випадки, утім, у приймальному відділенні ТСН.ua відмовилися будь-що коментувати, а лікарі, за наданими працівниками номерами телефону, - не відповідають.

Варто зазначити, що подібна трагедія раніше трапилась у Маловисківській районній лікарні Кіровоградської області. Жінка також під час пологів втратила дитину. Родичі 34-річної Яніни Глушко у трагедії звинувачують лікарів, які, за їхніми словами, відмовилися робити кесарів розтин.

Залиште свій коментар