Перейти до змісту
Смерть 4-річної дитини на Житомирщині: матір затримали, родичі звинувачують соцслужби

Смерть 4-річної дитини на Житомирщині: матір затримали, родичі звинувачують соцслужби

Пожежа забрала життя хлопчика. Його сестричку, що на рік старша, намагаються врятувати медики.

Самі стіни залишилися від будинку в селищі Романів на Житомирщині, де сталася трагічна пожежа. З охопленої вогнем оселі сусіди встигли витягти двох нетверезих жінок, а от до малечі дістатися вже не вдалося, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дітей з будинку винесли вже рятувальники. "Першим виявили хлопчика, тут лежав, між ліжками. Потім почали шукати дівчинку, вона лежала тут", - розповів керівник районного сектору ДСНС Василь Гурін. Хлопчик був уже мертвий, його 5-річну сестричку Христину забрала швидка. "Опіків на дитині немає, це отруєння чадним газом і продуктами горіння", - розповів керівник реанімації Житомирської обласної дитячої лікарні Юрій Ніколаєв.

Відео 4-річний хлопчик загинув у пожежі на Житомирщині через недогляд п’яної матері

За життя його п’ятирічної сестрички борються лікарі. Рятувальники припускають, спалахнуло через те, що мати дітей з подругою пиячили і забули вимкнути газову плиту. Але родичі у трагедії винуватять соцслужби, адже не раз жалілися на батьків, які пиячать і просили забрати у них дітей.  

4-річний хлопчик загинув у пожежі на Житомирщині через недогляд п’яної матері

Матір та її подругу теж доправили до лікарні. Рятувальники припускають, що пожежа спалахнула через те, що жінки випили і полягали спати, а газову плиту залишили увімкненою. "Щось загорілося там, чи штора, чи тюль – і пішло далі", - каже Василь Гурін. Батько малих у цей час був на роботі, тепер дружину захищає та переконує, що за дітьми вона наглядала. "Були такі загули, але вона хазяйка. Якби не та подружка, все було б добре. Її подружка підмовила", - стверджує Валерій Нестерук.

Фотогалерея На околиці Києва спалахнула масштабна пожежа, яку видно з багатьох куточків столиці (7 фото)

Бабуся та тітка загиблого хлопчика плачуть біля моргу та пояснюють, що 4-річний Вова міг би жити, якби соцслужби дослухалися до їхніх скарг. "У першу чергу винна служба. Ми просили, скільки телефонували", - каже бабуся Надія Поліщук. "Неблагополучна родина, вони обоє випивають. Я просила службу, щоб я забрала дітей до себе на певний час, щоб дати їм шанс, щоб вони схаменулися та кинули пити. Але служба жодних заходів не застосувала", - каже тітка Ірина Ярдемжоло.

Соцпрацівники всі закиди на свою адресу спростовують. Вони підтверджують, що родина і справді перебувала в них на обліку, але скарг на неї не надходило, а під час перевірки будинку небезпеки для дітей не побачили. "Маму застали в тверезому стані, продукти харчування були, мама готувала їсти. Там все нормально було. Ми давали шанс матері на виправлення. Позбавлення – це така остання міра впливу на батьків", - каже директорка центру соціальних служб для дітей та молоді Романівської РДА Галина Левкович.

Із цими твердженнями не погоджується Ірина Ярдемжоло. "Служби не приїжджали. Якби приїжджали служби, то  сусіди бачили б", - каже тітка загиблого хлопчика. Поліція взяла матір дітей під варту, їй готують підозру у недогляді. Перевірять слідчі і дії соцслужб. "Якщо буде встановлена недбалість або непрофесійне виконання обов’язків, це буде виокремлено в окреме провадження", - наголосила речниця обласного управління Нацполіції Алла Ващенко. Коли дівчинку випишуть з лікарні, тітка і бабуся хочуть забрати її до себе. Але батько Христини запевняє, що боротиметься за те, аби вона лишилася з ним.

Кореспондентка ТСН Олена Кузнєцова

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин