Смерть Шишова: чому білоруса не поховали, а його тіло два тижні у морзі

Смерть Шишова: чому білоруса не поховали, а його тіло два тижні у морзі

Фото: Білоруський дім в Україні

Дівчина Шишова Божена Жолудь вважає, що розслідування справи навмисне затягують.

Через два тижні після смерті білоруського активіста Віталія Шишова, якого знайшли повішеним в одному з парків Києва, його тіло досі перебуває у морзі.

Про це розповіла дівчина Шишова Божена Жолудь в інтерв’ю "Суспільному".

Вона вважає, що розслідування справи навмисне затягують.

"Досі тіло не поховали. Мені прокуратура не дає дозволу на поховання. Мовляв, проводяться слідчі дії і, якщо їм щось знадобиться, щоб не робити ексгумацію, вони не віддадуть доки буде тривати слідство", — зазначає Божена Жолудь.

Дівчина розповіла, що їй не дають побачити тіло хлопця. 

"Я ставила питання, чи зможу його побачити? Вони сказали, що якщо ви захочете, то ви зможете його побачити в морзі. Але труна буде закрита і стоїть вже навіть питання, чи зможуть його одягнути. У мене таке враження, що просто навіть не хочуть, щоб я щось побачила", — говорить вона.

Божена поскаржилася на бюрократичну тяганину. Крім того дівчина звернула увагу, що на допитах слідчі більше розпитують про білоруські організації в Україні, а не про самого Віталія.

"Викликають зараз білорусів на допити. От мене теж викликали, востаннє питали навіть не про Віталіка, а про якісь наші білоруські організації, які діють тут: чи знаємо ми "чим вони живуть? яким коштом?", — дивується вона.

Божена Жолудь припустила, що "хтось з представників білоруської влади може бути у змові з кимось зі структур України" і через це розслідування затягують.

Раніше повідомлялося, що поліція розглядає дві версії смерті очільника Білоруського дому в Україні Віталія Шишова: самогубство або навмисне вбивство.

Нагадаємо:

  • Про зникнення заявили колеги Віталія. 26-річний Шишов ще 2 серпня вранці вирушив на пробіжку і відтоді припинив виходити на зв’язок. 
  • Вже 3 серпня чоловіка знайшли повішеним в одному з парків Києва неподалік від місця його проживання.
  • За словами колеги загиблого, Шишов був знайдений повішеним в парку зі слідами побиття на обличчі. Також у нього було дивне передчуття, він просив подбати про близьких людей.
  • Своєю чергою "Білоруський дім в Україні" заявляє, що за Шишовим нібито велося стеження і поліція про це знала. 
  • Європарламентарі вже відреагували на вбивство у Києві керівника "Білоруського дому в Україні" Віталія Шишова. Політики упевнені, що за цим стоїть режим самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Новини України: у Києві вшанувати пам'ять Шишова зібралися сотні людей із квітами та світлинами

Новини України: у Києві вшанувати пам'ять Шишова зібралися сотні людей із квітами та світлинами

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Смерть Віталія Шишова
Наступна публікація