Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Смертельні рекорди українських водойм: щодня відпочивальники гинуть десятками

Головними причинами трагедій є легковажність відпочивальників і вживання алкоголю.

Лише за останню добу на українських водоймах загинула 21 людина. Загалом від початку року потонули загинули вже понад 800 осіб, із яких близько сотні дітей, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Із катера водолаз Богдан пірнає, щоби врятувати чоловіка, який борсається у воді, хапає його та тягне до човна. Насправді ця тривога навчальна, а посеред Дніпра "тоне" колега Богдана, Сергій, теж досвідчений рятувальник. Чоловіки вийшли на воду, щоби показати відпочивальникам, як розпізнати людину, що тоне. Це  не так-то й просто, адже потенційний потопельник може не кричати. "Це видно по хаотичним рухам", - пояснюють знавці.

ВідеоЗа добу на українських водоймах втопилася 21 людина

Кількість трагічних випадків на воді зросла в рази - щодня йдуть купатись і не випливають десятки людей, серед них - як дорослі, так і діти. Загалом від початку року під час пірнання загинули 800 душ. Як розпізнати, що відпочивальник тоне, що робити, щоби врятувати людину - дивіться в сюжеті.

За добу на українських водоймах втопилася 21 людина

Вони радять підплисти до потерпілого ззаду та вхопити так, щоби його руки не змогли ухопитися за рятівника, бо в паніці людина може бути небезпечною для того, хто їй допомагає. "Люди часто не розраховують сили", - кажуть фахівці. Потенційним рятівникам вони радять чекати на професіоналів, якщо самі не впевнені в тому, що здатні врятувати людське життя. Рятувальникам же слід вказати на точне місце, де людина пішла під воду. А ще – навчитися надавати першу допомогу, зокрема робити штучне дихання тому, кого вже витягли не берег.

Наостанок, аби запобігти трагедії, водолази радять купатися лише у знайомих, дозволених і облаштованих місцях, і не більше 20 хвилин за один захід. Також пильно стежити за дітьми і пам'ятати, що чарка і плавання у водоймі – речі несумісні. "Головна причина – необачність, вживання алкоголю", - коментує страшну статистику смертей керівник відділення водолазно-рятувальних робіт Олександр Туманов.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Безпечне купання_інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції