Смертельні "сині кити": поліція перевірятиме коло спілкування зниклих підлітків та сім'ї

Дата публікації
Смертельні "сині кити": поліція перевірятиме коло спілкування зниклих підлітків та сім'ї

ТСН.ua

Також відстежуватимуть маршрут руху зниклих дітей.

Керівник Нацполіції Сергій Князєв розповів, що з лютого 2017 року усі підрозділи та управління поліції одразу після отримання повідомлень про зникнення неповнолітніх повинні негайного інформувати про це чергову частину Нацполіції та невідкладно реагувати на ці повідомлення.

Про це інформує департамент комунікації Національної поліції України.

Йдеться про залучення ювенальної превенції, кіберполіції, карного розшуку, слідчих тощо. Кожен з них перевірятиме інформацію за своїм напрямком діяльності, проводячи необхідні заходи для встановлення місця перебування зниклої дитини.

Поліцейські перевірятимуть коло спілкування зниклого підлітка, його можливу участь у різноманітних Інтернет-групах, клімат в родині тощо. Це дасть змогу якомога швидше відстежити маршрут руху зниклої дитини, а відтак - повернути її додому.

Нагадаємо, що раніше двоє студентів-другокурсників із Придністров'я ініціювали інтернет-гру "Білий ведмідь", яка є повною протилежністю смертельно небезпечної гри "Синій кит"

Розробники проекту створили спільноту у соцмережі ВКонтакте.

У грі треба виконати 50 завдань, наприклад, прибирання будинку чи фото щоденника з позитивною оцінкою.

Автори гри переконані, що після завершення усіх завдань стосунки гравців зі своїми сім'ями значно покращаться.

Нагадаємо, що "групи смерті" – це спільноти, зосереджені переважно у мережі Вконтакте, розраховані на підлітків. Починається все з того, що їхні адміністратори дають учасникам груп травматичні "завдання" – наприклад, свідомо порізати собі руки лезом, відзнявши усе це на відео. Кінцевою метою "гри" є доведення дитини до самогубства, яке вона також повинна зафіксувати на камеру. Вперше про "групи смерті" на кшталт спільнот Синий кит, Тихий дом, Разбуди меня в 4:20 заговорили ще у травні минулого року в Росії.

Тоді російське видання Новая Газета опублікувало масштабне розслідування, де був описаний принцип дій таких спільнот. Зазвичай вони об'єднані спільною символікою – це кити. Цей символ обраний невипадково, адже кити – одні з небагатьох видів ссавців, що можуть звести рахунки з життям, самовільно викидаючись на берег.

Кіберполіція також опублікувала список українських підлітків, які зареєстровані в подібних групах

Студент з Миколаєва зімітував суїцид та викрив куратора "Синіх китів"

Студент з Миколаєва зімітував суїцид та викрив куратора "Синіх китів"

Наступна публікація