Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Смертність від коронавірусу: чому в Україні менше помирають, ніж в інших країнах

Смертність від коронавірусу: чому в Україні менше помирають, ніж в інших країнах

Показник летальності від COVID-19 в Україні - 2,6%, що є одним з найнижчих в Європі.

В Україні, попри рекордне зростання кількості інфікованих коронавірусом, смертність від COVID-19 є однією з найнижчих у Європі. За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, вона становить 2,6%, тоді як, наприклад, у Німеччині - 4%, у США - 5%, а у Франції - аж 18%.

Як Україні це вдається - розбирався сайт ТСН.ua.

Тож, в Україні 26 червня число інфікованих коронавірусом піднялося до 41 117. За останню добу зафіксували антирекорд - 1 109 нових випадків. Від початку пандемії в нашій країні померли 1 086 осіб. Кількість людей, що одужали, сягнула вже 18 299.

Днем раніше, 25 червня, МОЗ звітувало про 994 нових випадки, 16 смертей та 349 пацієнтів, які за добу одужали.

Смертність від COVID-19 в Україні

Кількість смертельних випадків внаслідок коронавірусу в Україні становить 2,6% від числа хворих. Про це під час брифінгу у п’ятницю, 26 червня, заявив Максим Степанов.

"Показник летальності у нас становить 2,6% в цілому по Україні. При цьому показники летальності, наприклад, у Німеччині 4%, у США 5%, у Франції 18%, у Іспанії 9,5%", - зазначив міністр охорони здоров’я.

Степанов додав, що якщо говорити про регіони, де від COVID-19 померли найбільше людей, то на першому місці знаходиться Чернівецька область (178 летальних випадків), за нею Львівська (126), а на третьому місці Київ (102).

інфографіка коронавірус 26 червня
ТСН.ua

Чи вистачає місць у лікарнях

Виходячи з цифр захворюваності, зокрема аналізуючи у різних регіонах поширення хвороби і наповненість ліжок, Міністерство охорони здоров'я готується до розгортання лікарень другої хвилі.

"На сьогоднішній день в цілому по країні у лікарнях першої хвилі 23 тисяч ліжок, з них зайнято близько 4 тисяч. Але у різних регіонах ситуація різна - більш напружена у Чернівецькій і Закарпатській областях", - розповів Степанов.

Очільник МОЗ не виключає переповнення медичних закладів хворими на COVID-19, якщо тенденція до зростання госпіталізації у країні зберігатиметься. "Місця в лікарнях можуть закінчитись, якщо щоденно у стаціонар будуть надходити 200 хворих на коронавірусну інфекцію", - підсумував Степанов.

Коронавірус у країнах світу: статистика за 26 червня

В Європі спостерігається вперше за кілька місяців різке зростання кількості нових випадків коронавірусу. Про це заявив директор Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Ганс Клюге на брифінгу в Копенгагені.

"У той час як Європейський регіон повідомляє про зниження частки глобальних випадків порівняно з початком року, регіон продовжує реєструвати майже 20 тисяч нових випадків і понад 700 жертв щодня. Минулого тижня в Європі вперше за кілька місяців спостерігалося зростання числа щотижневих випадків", - зазначив Клюге.

Він пояснив, що число нових випадків інфікування зросло в 30 країнах за останні два тижні. У 11 з них відзначене особливо "гостре зростання" захворюваності.

Водночас вірус стрімко поширюється територією Росії, яка за короткий термін злетіла на третє місце у світі за кількістю заражених, поступаючись лише Сполученим Штатам та Бразилії.

Статистика коронавірусу у світі

Ускладнює ситуацію те, що, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, лікарі досі не мають дієвого засобу проти COVID-19.

За даними на 12:00 26 червня від американського Центру системних наук та інженерії (CSSE) при Університеті Джонса Гопкінса, кількість заражених коронавірусом у всьому світі становить 9 619 573 особи. При цьому померло 489 556 осіб, а одужали - 4 849 802.

Як українцям вдається "стримувати" коронавірус

Незважаючи на збільшення випадків зараження COVID-19, Україна у коронавірусному "рейтингу" CSSE посідає 34 місце. Лікарі кажуть, що основні причини - це імунітет від перенесених раніше хвороб, вакцинація та загартованість українців.

"Причин цьому може бути кілька. По-перше, у 2003 року був спалах коронавірусу SARS-CoV2. Ті, хто хворіли, можуть уже мати імунітет, який захищає їх і від COVID-19. По-друге, це вакцинація. Те, що бачу я - люди, які були вакциновані від грипу типу А (H1N1), серед них немає жодного хворого на COVID-19. Принаймні, серед моїх пацієнтів та колег. Але це припущення, яке потрібно або підтвердити, або спростувати. Крім того, у нас масово роблять вакцину БЦЖ, це також може впливати. Створюється так званий "перехресний імунітет". І по-третє, річ у самих українцях. Ми - дуже загартовані, зважаючи на тяжчі умови життя, ніж у інших країнах. Наші люди звикли переносити хворобу на ногах, виживати на 2000 гривень пенсії в місяць, працювати на городах у спеку… Тому у них більш гнучкий та тренований імунітет", - розповіла сайту ТСН.ua сімейна лікарка з Дарницького району Києва Олена Л.

Лікарка додала, що спалах вірусної пневмонії вони фіксували ще на початку осені 2019 року. "У нашій лікарні ми, лікарі, починаючи з жовтня 2019 року, фіксували величезну кількість хворих на респіраторні захворювання. Зокрема, вірусну пневмонію. Така ситуація була у жовтні, листопаді, грудні, січні… Медики працювали до 11 вечора, аби встигнути прийняти всіх пацієнтів. Багатьох відправляли на стаціонарне лікування, інших лікували вдома. Цілком можливо, що коронавірус був у нас вже тоді", - каже лікарка.

Як розповіла ТСН.ua лікарка-епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк, не варто думати, що в Україні все так добре із поширенням коронавірусу, порівняно з іншими країнами. "У нас просто обмежений ресурс щодо тестування. Так, у нас роблять тести якісно і досить швидко. Але ресурс обмежений. Було б більше тестувань, був би вищий рівень захворюваності", - переконана епідеміологиня.

Утім, за словами Сояк, зараз спостерігається послаблення самого перебігу хвороби, у багатьох вона протікає безсимптомно, а тестів на антитіла люди роблять вкрай мало.

На думку епідеміологині, поширення COVID-19 можна контролювати, якщо люди будуть носити маски та дотримуватися елементарних правил гігієни і фізичного дистанціювання. "Тож варто не нехтувати простими порадами - ретельно мити руки, носити маску у громадських місцях, уникати натовпу і дотримуватися карантинних обмежень - це реально допомагає вберегтися від коронавірусу", - підсумувала вона. 

У головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка коментар сайту ТСН.ua про те, що ще може впливати на ці показники, пообіцяли надати згодом. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції