Смертоносний коронавірус з Китаю. До України везуть тест-системи для діагностики інфекції

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Системи, яка ідентифікує коронавірус, ще немає в Україні.

В Україну 5 лютого мають завезти тест-систему, за допомогою якої можна діагностувати коронавірус з Китаю. Поки зразки потрібно надсилати за кордон.

Про це у "Сніданку" з 1+1" розповіла міністерка охорони здоров'я України Зоряна Скалецька.

За словами міністерки, в Україні всі підозри на коронавірус зняті і випадків захворювання зараз не фіксується навіть в тих людей, які прибули з Китаю. Однак поки в Україні немає системи, яка може ідентифікувати інфекцію.

"Насправді в лабораторних наших центрах проводять кілька етапів. Спочатку відсівають звичайний грип, який на сьогодні поширений. Спочатку в нас відбувається лабораторне дослідження. І тоді, коли вони не дають позитивного результату, тоді вже ми маємо можливість відправляти їх (результати аналізів) за кордон", - сказала Скалецька.

Вона додала, що ВООЗ допомогла закупити Україні системи ідентифікації коронавірусу з Китаю і вони вже 5 лютого будуть в Києві.

"Зі середи системи на цей китайський коронавірус безпосередньо приїдуть до України. Вже ми з цього тижня почнемо тестувати в Україні. Ця система дозволяє протягом 5 годин дати відповідь, чи це китайський коронавірус, чи ні. Але в нас на сьогодні є багато фахівців та епідеміологів, які за показниками та симптоматикою можуть встановлювати, чи може бути підозра на цей вірус", - зазначила керівниця МОЗ.

До того ж вона переконує, що навіть якщо новий коронавірус і дійде до України, то ускладнення виникають лише в кожного четвертого хворого, у всіх інших - "перебіг звичайного вірусу".

Зазначимо, що станом на ранок 4 лютого коронавірус з Уханя підхопили понад 20 500 людей. Інфекція забрала 427 життів.

Плейлист 236 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Фотогалерея Лікарні за десять днів. Як в Ухані, який став епіцентром коронавирусу, будують госпіталі для заражених (9 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції