Смертоносний коронавірус: у РНБО визначили заходи із протидії поширенню вірусу й дали завдання відомствам

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В Україні буде виходити щоденний бюлетень щодо ситуації з поширенням коронавірусу.

Через спалах нового коронавірусу з Китаю Міністерству охорони здоров'я доручено системно інформувати людей про вбивчий вірус, а МЗС - рекомендувати українцям залишити Китай. Крім того, українські дипломати мають провести облік громадян України, які перебувають у Китаї.

Про це йшлося 27 січня під час наради оперативної групи з питань моніторингу та аналізу ситуації через розповсюдження нового небезпечного вірусу 2019-n-CoV, передає пресслужба РНБО.

Зокрема, за результатами наради Міністерству охорони здоров'я доручено реалізувати системне широке інформування суспільства про ситуацію з розповсюдженням коронавірусу. Також планується випускати щоденний інформаційний бюлетень про ситуацію з поширенням коронавірусу в Україні та світі.

Крім того, МОЗ має оприлюднити рекомендації про ознаки вірусу, заходи щодо його попередження та лікування. Також фахівці міністерства спільно з Центром громадського здоров'я мають посилити спроможності колцентру для надання та отримання необхідної інформації.

Мінфіну доручено за необхідності передбачити додаткові витрати на забезпечення лікувальних установ необхідними медичними препаратами та обладнанням.

Посольство України в Китаї має забезпечити поширення рекомендацій українським громадянам покинути територію країни. А у МЗС рекомендуватимуть українським громадянам утримуватися від відвідування Китаю найближчим часом.

"У нас є посольства, консульства, є люди, які там працюють за контрактом. У нас там є частина студентів, але вони всі сьогодні взяті на облік, ми все маємо під контролем", - сказав секретар РНБО Олексій Данілов, передає кореспондент ТСН.

Розповсюдження коронавірусу в світі, вірус у Китаї, оновлена інфографіка 27 січня
ТСН.ua

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Відео Коронавірус передається під час інкубаційного періоду - китайське МОЗ

Лише за останню добу від нього загинули 24 людини, таким чином кількість загиблих натепер зросла до 80. Число інфікованих також підскочило - 3 тисячі людей перебувають на лікарняних ліжках. З них 41 - за межами Китаю. Підтверджені випадки найбільше фіксують в азійському регіоні, згідно з даними ВООЗ, однак вірус встиг поширитися ще й на США, Австралію, Канаду та Францію.

Коронавірус передається під час інкубаційного періоду - китайське МОЗ

Залиште свій коментар

Вибір редакції