Смешко вважає, що Ющенко йому мститься

Екс-голова СБУ Ігор Смешко вважає указ президента про позбавлення його рангу надзвичайного і повноважного посла політичною помстою.

Сацюк Смешко Ющенко
Українська правда
У Віктора Ющенко та Ігоря Смешка є довгий "шлейф" особистих рахунків.
Екс-голова СБУ Ігор Смешко вважає указ президента про позбавлення його рангу надзвичайного і повноважного посла "яскравим прикладом політичної помсти". Про це він заявив у п'ятницю в ефірі радіо "Свобода". 

"Цей указ виданий з грубим порушенням Конституції та законодавства. І, на жаль, є яскравим прикладом політичної помсти і переслідування за критику з використанням свого службового становища президента країни", - переконаний Смешко. 

На думку екс-глави СБУ, причиною цього кроку стали два його виступи – на радіо "Свобода" 19 вересня та на "Українському форумі" 16 жовтня, де він заявляв про провал версії про отруєння президента на дачі екс-заступника глави СБУ Володимира Сацюка та про відповідальність президента за політичну кризу в країні. 

Смешко підтвердив, що збирається подавати позов до суду проти президента. "Зараз мої адвокати готують відповідне подання", - зауважив він. 

За його словами, в законі про дипломатичну службу визначено окремий параграф, в якому йдеться про позбавлення дипломатичних рангів. 

"З часу, коли ранг був присвоєний, наступила юридична подія. Перервати її в часі, відмінивши указ трирічної давнини, неможливо, тому що в законі визначено: позбавлення дипломатичних рангів можливе лише за вироком суду або позбавлення громадянства України", - переконаний Смешко.
Як відомо, 29 жовтня Віктор Ющенко позбавив Смешка дипломатичного рангу надзвичайного i повноважного посла, скасувавши відповідний указ тодішнього президента Леоніда Кучми як такий, "що виданий безпідставно". 

Також у понеділок з таким же формулюванням Ющенко іншим указом позбавив військового звання генерал-майора колишнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: