Смєшко судитиметься з президентом

Ігор Смєшко готує позов стосовно указу президента про позбавлення його дипломатичного рангу.

Адвокат Ігоря Смєшка Віктор Петриненко повідомив Радіо Свобода, що його клієнт звернувся до нього з проханням підготувати позов стосовно незаконності указу президента про позбавлення його рангу Надзвичайного і Повноважного посла.

За словами адвоката, найближчим часом цей позов буде поданий до суду – після того, як Смєшко, який зараз перебуває за межами України, повернеться.

Сацюк Смешко Ющенко
Українська правда
Та сама вечеря. Зліва направо: тодішній кандидат у президенти Віктор Ющенко, екс-замглави СБУ Володимир Сацюк і екс-глава СБУ Ігор Смєшко (Фото Давида Жванії)
У понеділок Віктор Ющенко позбавив колишнього голову Служби безпеки України Iгоря Смєшка дипломатичного рангу надзвичайного i повноважного посла.

Указ про це скасовує попередній указ тодішнього президента Леоніда Кучми про присвоєння цього рангу "як такий, що виданий безпідставно".

Іншим указом президента в понеділок колишнього заступника голови Служби безпеки України Володимира Сацюка позбавили військового звання генерал-майора з таким самим формулюванням.

Смєшко очолював СБУ з вересня 2003 року по лютий 2005 року.

Сацюк був призначений першим заступником голови СБУ наприкінці квітня 2003 року i звільнений із цієї посади в грудні 2004 року після скандалу з отруєнням Ющенка, яке сталося, як вважають, у Сацюка на дачі. На вечері також був присутній і Смєшко.

Відтоді Сацюк переховується в Росії і заперечує свою причетність до отруєння тодішнього кандидата на президента України.

Смєшко теж не раз заперечував найпоширенішу версію, якої дотримується Ющенко, що отруєння сталося на дачі Сацюка.

Ситуацію із Смєшком у вівторок на брифінгу прокоментував заступник голови Секретаріату президента Ігор Пукшин. Позбавлення колишнього голови СБУ дипломатичного статусу він пояснив його колишньої посади цьому рангу. 

Пукшин пояснив, що процедура одержання дипломатичних рангів регулюється законодавчими актами, згідно з якими на відповідних посадах присвоюється відповідний ранг.

Відповідність посад державних службовців дипломатичним рангам визначається переліком, який затверджується президентом.

Зі слів Пукшина, посада голови СБУ не відноситься до тих посад, яким може бути присвоєно ранг посла, відповідно, Смешку цей ранг був присвоєний безпідставно.

ВідеоСмєшко оскаржить указ Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: