СНД дослухається до України

Глави держав СНД обговорили стратегію розвитку співдружності. Документ буде дороблено з урахуванням пропозицій України.

В російському Санкт-Петербурзі відбулася неформальна зустріч президентів країн Співдружності Незалежних Держав.
   
Для цього в Росію прибули всі 12 президентів країн співдружності. 

Основним питанням саміту стала концепція розвитку СНД, при цьому Україна внесла свій проект. Глави держав співдружності вирішили доробити концепцію розвитку СНД з урахуванням українських пропозицій. 

Про це журналістам повідомив за підсумками їхньої неформальної зустрічі міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк.

Фінальну версію документу буде винесено на обговорення на саміт СНД у жовтні.

Яценюк дав зрозуміти, що Україна у своєму проекті концепції розвитку співдружності наголошує на економічній його складовій, а не гуманітарній, як це запропоновано в першому проекті документа. 

Раніше, на початку зустрічі, глава виконавчого комітету СНД Володимир Рушайло деталізував, що в проекті концепції визначено пріоритети - економічна інтеграція, стабільність і безпека, розвиток гуманітарного співробітництва в рамках СНД. 

Саміт СНД
В Санкт-Петербурзі відбувся саміт глав держав СНД. (Фото: www.president.gov.ua)

У документі мова йде й про завершення створення повноцінної зони вільної торгівлі, крім того, наголошено на необхідності поглибити політичне співробітництво, напрацювати скоординовану міграційну політику, спільне вирішення економічних проблем.

Також у проекті передбачено розділи розвитку окремих галузей - транспорту, енергетики й фінансів.

Зокрема мова йде про розвиток міжнародних транспортних коридорів, посилення надійності поставок енергоносіїв й оптимізацію використання енергетичних ресурсів, співробітництво в їх видобуванні й транспортуванні.

Також документ передбачає можливості для спільних інвестиційних проектів в енергетичній і транспортній сферах.

Як повідомлялося, в неформальному саміті голів держав СНД в Росії взяв участь президент України Віктор Ющенко. Він провів низку зустрічей, зокрема, з російським колегою Володимиром Путіним.  

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: