Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Сніданок з 1+1" вранці розпочне благодійний аукціон заради хворих діток

На ньому будуть виставлені 30 лотів.

У День захисту дітей в "Сніданку з 1+1" збиратимуть кошти на "Школу супергероїв". Це проект журналістів для дітей, які місяцями лежать у лікарні, аби вони могли здобути повноцінну освіту, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Уроки у львівському "Охматдиті" відбуваються в режимі суворої санітарії, а вчителі мусять враховувати стан дітей: якщо комусь стало зле, урок припиняють. Домашніх завдань теж не дають, бо головне завдання тутешніх учнів – одужувати. Їм лиш допомагають відволікатися від болючих процедур та не відставати від шкільної програми і ставлять оцінки, які враховують у школі. "Я беру дітей своїх, наприклад, 1-го класу і питаюся, на якій останній темі вони закінчили. Відповідно, від цієї теми я відштовхуюся", - розповіла вчитель початкових класів Марія Василько.

Відео"Сніданок з 1+1" проведе аукціон, аби зібрати кошти на освітній простір в "Охматдиті"

Діти, які місяцями лежать у лікарні, можуть здобути повноцінну освіту. 1+1, волонтери, громадські організації вирішили почати зі столичного "Охматдиту" і створити школу там. А відзавтра кожен може приєднатись до збору, взявши участь у аукціоні "Сніданку з 1+1".

"Сніданок з 1+1" проведе аукціон, аби зібрати кошти на освітній простір в "Охматдиті"

Про таке навчання у столичному "Охматдиті" 12-річна Настя тільки мріє. Вона в лікарні вже 4 роки – тричі на тиждень по 4 години проводить на гемодіалізі. У звичайну школу ходити не може, бо додому відпускають лиш на 5 днів. Таких, як Настя, хто відстає від шкільного графіку через хворобу, в лікарні більше тисячі. Створити освітній простір для них взялися волонтери та команда проекту "Право на освіту". "Або дитина приходить сюди, в цей освітній простір, або лікар іде до дитини і займається біля ліжка. Третій спосіб – дистанційний, через інтернет", - пояснює телеведуча Наталія Мосейчук.

Так і має бути за законом, але у Міносвіти визнають, що проконтролювати процес неможливо. Нині спільними зусиллями намагаються напрацювати механізм, який дозволить дітям в усіх лікарнях отримувати повноцінну освіту, і починають з київського "Охматдиту". "В області трошки складніше, на національному рівні зрозуміло – ти вирішуєш простим наказом, а там треба напрацювати механізм", - пояснила генеральний директор директорату інклюзивної та позашкільної освіти Лариса Самсонова.

Фотогалерея "Сніданок з 1+1" та Наталія Мосейчук під час благодійного марафону збиратимуть гроші на Школу супергероїв в Охматдиті (7 фото)

Поки ж чиновники думають, у лікарні почалася робота. Майбутній класс  розміститься в цокольному приміщенні. "Почнуться роботи з вулиці, зробиться гідроізоляція, тоді ми обіб’ємо цю штукатурку, заново обробимо стіни для того, щоб не було знов грибка", - пояснив заступник головного лікаря з технічних питань Віталій Шамрай. Від 1 вересня там мають з’явитися інтерактивні дошки, ігровий простір, меблі, за якими дітям має бути зручно. Приблизний кошторис проекту становить 600 тисяч гривень. Аби зібрати їх, у "Сніданку з 1+1" і відбудеться благодійний аукціон. Повчитися майстерності інтерв’ювання можна буде у Наталки Мосейчук, фотографування – у Дмитра Комарова, культури мовлення в Олександра Авраменка, а плавання – в Олега Лісогора. Також можна здобути можливість зіграти епізодичну роль у серіалі "Школа" чи побувати на знімальному майданчику. Загалом до продажу виставлені три десятки лотів, позмагатися за них заради майбутнього маленьких пацієнтів можна буде 1 червня з 6:30 ранку на каналі 1+1.

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Залиште свій коментар

Вибір редакції