Сніг чи град влітку: в Укргідрометцентрі пояснили різницю між замороженими опадами

Сніг чи град влітку: в Укргідрометцентрі пояснили різницю між замороженими опадами

Фото: facebook.com/UkrHMC

Також метеорологи розповіли про льодяну крупу.

Днями на Миколаївщині випав град. Український гідрометеоцентр вирішив пояснити різницю між замороженими опадами, - йдеться на сторінці у Facebook. 

"Основною відмінністю між замороженими опадами є те, як утворюються різні їх види в самій хмарі. Це істотно впливає на вигляд цих метеоявищ", - йдеться у повідомленні. 

  • Сніг утворюється переважно, коли водяна пара перетворюється на лід, не проходячи через рідку стадію. Цей процес називається осадженням, і влітку, в далеких від гір районах, він можливий лише на самих вершечках хмар потужністю понад 10 кілометрів. 
  • Льодяна крупа, або граупель - це м’які дрібні гранули, які утворюються, коли краплі переохолодженої води (при температурі нижче - 40°С) замерзають на сніговому кристалі, процес цей називається намерзанням. Граупель також називають м’яким градом, оскільки частинки маленькі, переважно не прозорі, особливо крихкі і, як правило, вони злипаються, якщо стиснути у руці, що не можливо зробити із градом. 
  • А от град - це заморожені опади, раптово, низькою температурою, вони можуть рости до дуже великих розмірів коштом збору води, яка замерзає на поверхні граду. Градинки зароджуються ніби ембріони, з тих самих граупель, а потім збільшуються в розмірах, особливо, коли їх добре крутять вихори всередині грозової хмари. 

Читайте також: 

Новини України: трасу "Одеса-Миколаїв" після атаки нічного циклону вкрило товстим шаром граду

Новини України: трасу "Одеса-Миколаїв" після атаки нічного циклону вкрило товстим шаром граду

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація