Снігові кучугури у понад два метри та жертви морозів: як негода випробовує захід України
Через негоду у людей деколи здають нерви.

В Україні кучугури, які понаметало на дороги з полів, вище людського зросту. А подекуди сягають понад два метри. Ураганний вітер постійно переміщує ці снігові дюни і зводить усі зусилля дорожників нанівець. Транспорт грузне у заметах. Тільки цієї доби довелося витягати понад тисячу машин та автобусів. А врятованих людей з них уже близько 5 тисяч. До сотні наближається кількість швидких, які не змогли доїхати до своїх пацієнтів. На вантажівки пересаджували породіль і матерів з дітьми. Десятки сіл і донині непроїздні. І звичайні трактори там уже не можуть дати ради. Задіяна важка техніка і військових, і поліції, і надзвичайників.
Про це йдеться 14 лютого в сюжеті ТСН.Тижня.
Циклони один за одним випробовували Україну цього тижня. І найбільше дісталося заходу. Там уже троє людей стали жертвами негоди.
Львівська область
У неділю 69-річний чоловік замерз на зупинці між селами у Золочівському районі. Близько полудня його знайшли місцеві, викликали швидку. Чоловіка доправили до реанімації вже без свідомості, а за кілька годин він помер. У нього було загальне переохолодження, а також відморожені руки та ноги.
Через люті морози у лікарнях суттєво побільшало таких пацієнтів. У 8-й міській лікарні Львова нині 11 пацієнтів з обмороженнями. За словами лікарів, більшість - це безхатьки, які вживають алкоголь. Але не тільки. Холодовий опік отримав цілком тверезий чоловік. Дорогою його застала хурделиця, сховатися не було де, тож він обморозив руки.
Медики розповідають, що більшість серйозних обморожень закінчуються ампутацією, відтак радять тепло одягатися, носити не тісне взуття. А ще виходити на мороз ситими і тверезими. Особливо людям з хронічними недугами, зокрема серцево-судинними.
Напередодні на Волині 41-річна жінка замерзла на смерть посеред поля, бо вирішила скоротити шлях додому. А дія холоду дуже підступна. Найчастіше, кажуть лікарі, люди обморожують вуха, ніс, руки та ноги. Тому шапка і рукавиці у негоду - обов'язкові.
А негода Львівщину випробовує вже понад тиждень. За безперервного снігопаду випала двомісячна норма. Під важким снігом не витримують дахи. Один обвал минувся без потерпілих. А напередодні під завалами покрівлі недобудови загинув 59-річний охоронець.
Комунальники цілодобово борються із навалами снігу. На вихідні копи перекривали окремі вулиці аби туди могли заїхати трактори, розчистити і вивезти кучугури. Ще одна небезпека - снігові шапки і бурульками, які звисають з дахів. А в прогнозі ще сьогодні і завтра сильні пориви вітру, тож можливе падіння дерев.
Відео Погода в Україні: західні області чи не найбільше потерпали від снігу
Циклони один за одним випробовували Україну цього тижня. І найбільше дісталося заходу. Там уже троє людей стали жертвами негоди. Більше – у прямих включеннях зі Львівської та Рівненської областей.

Рівненська область
На Рівненщині погодні гойдалки. Продовжує сніжити. На місцевих дорогах перемети сягають понад 2 метри подекуди. І вдень, і вночі працює снігоочисна техніка, яка також грузне. Працюють рятувальники. На допомогу вийшли і поліцейський БТР, і техніка військових.
Частину проїздів до населених пунктів розчистили та ще й досі є непроїздні. Та у снігові пастки потрапляють не лише водії та пасажири. Кількох пішоходів врятували від загибелі в сніг та мороз. Одна жінка ледь не замерзла на зупинці.
В Рівному в таку погоду люди залишилися напередодні ще й без тепла в квартирах. Через порив на теплотрасі з холодними батареями опинився центр міста. Теплопостачання намагалися чимшвидше відновити, але усе ускладнювала погода.
Через негоду у людей деколи здають нерви. Мережа рясніє відео, як пасажири сваряться із водіями, які відмовляються їхати по маршрутах.
Морози та хуртовини область ще не покинуть. На понеділок, 15 лютого, знову оголошено штормове попередження. Людей закликають без нагальної потреби у дорогу не вирушати.
Нагадаємо, що до України зайшов антициклон із арктичним повітрям. У понеділок, 15 лютого, зросте атмосферний тиск, суттєві опади малоймовірні.