Соціологи розповіли, хто найбільше порушує права людини

Соціологічне опитування показало, що серед найбільших порушників - місцеві органи влади і правоохоронці.

Результати соцопитування, присвяченого проявам екстремізму, ксенофобії і порушенням прав людини в Україні, виявилися доволі тривожними. Вони показали: права людини найчастіше порушують представники правоохоронних органів і місцева влада.

Соцопитування проводилося Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) і Інститутом прав людини. Як зазначив гендиректор КМІС Володимир Паніотто, актуальність тих чи інших порушень, що називаються в ході опитувань, не завжди відповідає реальній і може змінюватися під впливом ЗМІ.

Українське суспільство, як з'ясувалося в результаті соцопитування, найбільше хвилюють питання ксенофобії та відношення до мігрантів. 52% українців в цілому позитивно ставляться до міграції, і кожен десятий виступає за повне закриття кордонів для приїжджих. Лише 20%, тобто кожен п'ятий громадянин країни, готові впускати усіх без обмежень.

До екстремізму велика частина опитаних ставляться негативно, 8% здатні схвалювати злочини на ґрунті ненависті, і всього лише один відсоток схвалює їх у відкритій формі.

"Навіть порівняно невелика кількість агресивних ксенофобів здатна істотно дестабілізувати ситуацію в країні, - вважає депутат Верховної ради, глава підкомітету з питань захисту прав людини Олександр Фельдман. - В першу чергу цього слід побоюватися напередодні виборів 2012 року".

За словами депутата, деякі політики спекулюють на расистській і антисемітській риториці. Вони дістають можливість виступати в ЗМІ, що загострює міжнаціональні конфлікти.

Читайте також:

Фельдман: всенародне обговорення проекту Трудового кодексу потрібно проводити обов'язково

Фельдман: банківське лобі хоче перетворити іпотеку на "фабрику бездомних"

Фельдман: громадяни України стають жертвами дискримінації та порушення прав людини за кордоном

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: