Соціологи занепокоєні політичними настроями населення у південній Україні

Південь стає тривожним не менш ніж Донецька і Луганська області, вважає соціолог.

У південних районах України менш за все підтримують рішення щодо блокади торгівлі з ОРДЛО та законодавче визнання території "ДНР" та "ЛНР" окупованими. Про це на презентації соціологічного дослідження "Громадська думка стосовно непідконтрольного Донбасу: що змінилось?" заявила директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, передає УНІАН.

Так, за даними опитування 47% опитаних підтримує рішення РНБО України про блокаду торгівлі з "ДНР" та "ЛНР", проти – 37%. Найвищий рівень підтримки блокади на заході (66%), дещо нижчий – у центрі (47%). На півдні рішення підтримали лише 30%, а на сході - 38%.

55% опитаних підтримує пропозицію законодавчо визнати непідконтрольні території Донецької та Луганської областей окупованими, 22% висловилися "проти", а майже чверть опитаних не визначились стосовно цього питання. Найвищий рівень підтримки цієї пропозиції на заході (64%) та у центрі (59%). На сході законодавче закріплення окупації підтримують 49% респондентів, а на півдні пропозицію підтримало лише 35%.

Своєю чергою, 55% українців бачать території "ДНР" та "ЛНР" у складі України на довоєнних умовах. Ще кожен п'ятий респондент схиляється до можливості надання цим територіям більшого рівня автономії у складі України, близько 9% підтримали самостійне існування цих утворень або приєднання їх до складу Росії.

"Загалом порівняно з минулим роком скоротилася підтримка пропозиції надати більше прав нині непідконтрольним територіям. Найбільша підтримка надання автономного права територіям "ДНР" та ЛНР" – на сході (28%), але й там це меншість, більшість (47%) воліє, щоб ці території залишалися у складі України у довоєнному статусі", - наголосила соціолог.

Окрім того, тепер понад 60% підтримують ідею введення на Донбас міжнародного миротворчого контингенту. 

"Останнім часом з'ясувалася тенденція, коли південь стає тривожним не менш ніж Донецька і Луганська області. І на це треба звернути увагу. Особливо, на Одеську область", - підкреслила соціолог.

Зазначимо, у досліджені було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим і окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, раніше опитування показало, що 70% українців готові до компромісів задля миру на Донбасі.

Залиште свій коментар