Софія Київська та Лавра дивом уникнули "чорного списку" ЮНЕСКО

Софійський собор та Києво-Печерську Лавру на 34-ій сесії в Бразилії не перевели до списку пам'ятників, які знаходяться під загрозою знищення. Таким чином вони уникнули "чорного списку" ЮНЕСКО.

Софійський собор та Києво-Печерська Лавра не були включені до "чорного списку" ЮНЕСКО.

Про це повідомила гендиректор Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська.

"Для нас було радісне повідомлення, що на 34-ій сесії в Бразилії в остаточному рішенні був відсутній рядок про переведення Софії Київської та Києво-Печерської Лаври до списку пам'ятників, які знаходяться під загрозою знищення", - відзначила вона.

Як вважає Куковальська, це є свідченням того, що Україна відстояла свою позицію та довела, що в країні є прогрес в питанні захисту національної культурної спадщини.

Нагадаємо, після інспекції об'єкту весною 2009 року експерти ЮНЕСКО рекомендували українській стороні розширити буферну зону -територію, на якій будь-яке будівництво має узгоджуватися з цією організацією) Софійського собору до Хрещатика та Бессарабської площі, а також ввести мораторій на зведення висотних будівель в центрі міста і на схилах Дніпра -буферна зона Києво-Печерської лаври.

Зазначимо, у списку ЮНЕСКО - чотири українських об'єкти, серед яких Софія Київська, Києво-Печерська лавра, центр Львова та Карпатські ліси.

Читайте також:

Ревізори ЮНЕСКО перевіряють Лавру і Софію Київську

Києво-Печерська Лавра перейшла у держвласність

Скандальна забудова Софії Київської зупинена

Софія Київська уникнула "чорного списку" ЮНЕСКО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: