Сьогодні - День студента (відео)

Сьогодні відзначають Міжнародний день студента.

Про свято - на відео.

Це свято почали відзначати у зв'язку з подіями 1939 року.

28 жовтня 1939 року в окупованій фашистами Чехословаччині, празькі студенти і їхні викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення Чехословацької держави. Війська окупантів розігнали демонстрацію, при цьому був застрелений студент медичного факультету Ян Оплетал, похорони якого переросли в акцію протесту. Десятки демонстрантів були заарештовані.

17 листопада окупанти рано вранці оточили студентські гуртожитки. Більше 1200 студентів було арештовано і поміщено в концтабір. 9 студентів і активістів студентського руху стратили у в'язниці.

Через два роки в Лондоні пройшла Міжнародна зустріч студентів, які боролися проти фашизму, на ній було вирішено на честь загиблих щорічно відзначати цю дату як День студента.

Віктор Ющенко привітав студентів зі святом і запевнив, що держава робить усе для того, щоб забезпечити своїм громадянам доступ до якісної освіти, яка має відповідати найкращим європейським стандартам.

За словами президента, нинішнє студентство - покоління нової формації, що зросло у незалежній, демократичній Україні, має ґрунтовні знання та перспективи для їх реалізації. "У постіндустріальну епоху, коли подальшу долю людства визначають освіта й наука, нація покладає на вас великі надії як на свою майбутню еліту, як на справжніх українських патріотів", - наголосив глава держави.

Президент зазначив, що за останні роки Україна досягла помітних зрушень у галузі освіти. "Ми приєдналися до Болонського процесу, запровадили зовнішнє незалежне оцінювання знань, модернізуємо навчальний процес, упроваджуємо новітні методики, послідовно підвищуємо якість навчання та соціальний статус педагогів", - сказав Ющенко.

Юлія Тимошенко також привітала українську молодь зі святом.

У вітанні Тимошенко йдеться: "Я вам щиро заздрю, бо ви сьогодні маєте щастя переживати найпрекраснішу пору свого життя. Це - час кохання, бадьорості, радості, гідних та некорисливих вчинків, час свободи і безмежної романтики, час накопичення знань та досвіду. І нехай іноді не вистачає стипендії, нехай подекуди турбують "хвости" та заліки... Все одно ви мусите знати, ви повинні вірити в те, що все буде добре, ми все подолаємо".

ВідеоЯк студенти святкують свій день

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: