Сьогодні КС оприлюднить вердикт щодо політреформи

Конституційний суд України оприлюднить рішення щодо політреформи 2004 року на засіданні у п'ятницю.

У п'ятницю, 1 жовтня, Конституційний суд України оприлюднить рішення щодо політреформи 2004 року.

Як повідомляє прес-служба КСУ, рішення у справі за поданням 252 народних депутатів щодо конституційності Закону "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року КСУ прийняв у четвер, 30 вересня.

Відкрите засідання, присвячене оприлюдненню рішення Конституційного суду, почнеться о 10:00.

Нагадаємо, минулого тижня КСУ розпочав у формі усного слухання розгляд справи про конституційну реформу. На думку авторів клопотання - 252 народних депутатів - підставою для визнання змін до Конституції неконституційним є порушення процедури їх прийняття. Депутати відзначили, що відповідний законопроект "Про внесення змін до Конституції України" з певними поправками був розглянутий і прийнятий Верховною радою без обов'язкового в такому випадку висновку КС про відповідність вимогам статті 157 і 158 Основного закону.

У четвер народний депутат від фракції "Наша Україна - Народна самооборона" Роман Зварич, посилаючись на свої джерела, заявив, що Конституційний суд України скасував політреформу. "У закритому режимі КС прийняв рішення про скасування політреформи. Ця інформація, яка ще ніде не прозвучала, але я відповідаю за свої слова, так що ми сьогодні живемо в зовсім іншій країні", - сказав він.

У результаті політреформи Україна перейшла до парламентсько-президентської форми правління, а повноваження президента були помітно урізані. Країна перейшла від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління. Відповідно повноваження президента (на той момент Віктора Ющенка) починаючи з 2006 року значно скорочувалися, а політичний вплив парламенту і уряду - зростали.

Багато міністрів і народні депутати від Партії регіонів у четвер вже прочитали рішення суду. Однак коментувати його і пояснювати, за якими правилами буде жити країна завтра, навідріз відмовилися.

"Так, я бачив рішення Конституційного суду", - зізнався виданню міністр освіти Дмитро Табачник, проте відмовився коментувати його зміст.

Міністр юстиції Олександр Лавринович і заступник глави Адміністрації президента Олена Лукаш також не стали коментувати можливе посилення повноважень президента. "Я все розповім на прес-конференції відразу ж після того, як Конституційний суд оприлюднить свій вердикт", - зазначив Лавринович.

У коаліції з коментарями також не поспішають. "Литвинівці" поки не готові оприлюднити свою позицію. А лідер комуністів Петро Симоненко дав зрозуміти, що не в захваті від посилення повноважень президента. "Я рішення суду поки не бачив. Коли побачу, тоді і зможу прокоментувати. Однак я завжди виступав за те, що політреформу потрібно залишити в силі, і це ніяк не впливає на зміцнення влади в країні", - заявив головний комуніст.

Читайте також:

Опозиція: Конституційний суд скасував політреформу 2004 року

Партія регіонів визнала, що у 2004 році підтримала політреформу помилково

Кабмін вимагає скасувати політреформу, яка обмежує владу Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: