У православних і греко-католиків найскорботніший день року - Страсна П'ятниця

Православні та греко-католики згадують страждання і смерть Ісуса Христа.

Сьогодні, 17 квітня, для православних християн та греко-католиків настала Страсна П’ятниця.

Велика, Страсна П’ятниця вважається найскорботнішим днем церковного року, коли прийнято згадувати страждання і смерть Ісуса Христа на хресті Голгофи.

Цього дня Ісус Христос був розіпнутий і помер на Хресті, спокутуючи гріхи людства.

Саме у Страсну П’ятницю пост стає особливо строгим. За церковними канонами, не належить куштувати нічого, окрім води і хліба. Не можна також робити ніяку домашню роботу.

Божественна літургія в Страсну П’ятницю не здійснюється. Але в другій половині дня в православних храмах здійснюється винесення з вівтаря плащаниці - шитого зображення знятого з Хреста Тіла Спасителя.

Плащаницю виносять на середину храму до початку недільного пасхального богослужіння, під час якого вона знову повертається на Престол вівтаря. Після винесення плащаниці віруючі здійснюють перед нею благоговійне поклоніння, згадуючи страсті Господні.

Зазначимо, що особливо важливими вважаються останні три дні Страстного тижня перед Великоднем - Великі четвер, п'ятниця і субота. У кожен з них на службах читаються уривки з Євангелія, що оповідають про страждання Христа, здійснюються особливі обряди і молитви.

Велика п'ятниця - найскорботніший день церковного року, тому що саме в п'ятницю Ісус був розіп'ятий і помер на Хресті, викупаючи людські гріхи.

Читайте також:

Великодній кошик обійдеться українцям щонайменше в 200 гривень

Метрова шоколадна писанка презентована на Пасхальному ярмарку в Києві

Черновецький побажав киянам кращого життя

Папа Римський відслужив у Ватикані Великодню месу

ВідеоНайскорботніший день року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: