Сьогодні річниця створення УПА

Сьогодні в Івано-Франківську вшанували ветеранів УПА з нагоди 66-річчя утворення Української Повстанської армії.

Делегації ветеранів УПА із районів і міст Прикарпаття пройшли строєм центральними вулицями обласного центру до Вічевого майдану, де взяли участь в урочистому віче. На нього зібрались представники політичних партій із символікою НСНУ, ВО "Свобода", КУН, пластуни з державними прапорами.

Марш слави УПА
УНІАН
Під час маршу слави УПА
Голова обласної ради Ігор Олійник висловив жаль, що ветерани не визнанні на державному рівні.

Голова Всеукраїнського братства ОУН-УПА Михайло Зеленчук у своєму виступі наголосив, що "наші хлопці гинули у криївках не за якусь партію, а за Україну". "Нині ми маємо Україну, - сказав Зеленчук. – Але УПА донині не визнала найвища влада. Ми маємо розуміти, що це ще не та Україна, за яку боролись УПА".

Учасники віча пройшли до Меморіального скверу, де біля Пам’ятного Хреста священики відслужили поминальну панахиду за загиблими вояками УПА.

Після цього в обласному театрі імені Івана Франка відбулися урочистості та святкова академія "Слава героям УПА!". Керівники області вручили керівникам районних організацій УПА Почесні грамоти голів облдержадміністрації та обласної ради, а також по 100 гривень. Потім для ветеранів УПА влаштували святковий обід.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: