Сьогодні – сьома річниця звільнення Торецька та Рубіжного від російських окупантів: як це було

21 липня 2014 року бройні Сили України отримали повний контроль над містами та підняли над ними державні прапори.

У середу, 21 липня, сьома річниця звільнення шахтарського міста Торецьк (колишній Дзержинськ), а також міста Рубіжне від проросійських бойовиків.

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

"Ключова роль у звільненні Дзержинську належала 41 воїну – двом зведеним групам частин спеціального призначення Збройних Сил України.

Зранку перша група, зайшовши в місто в обхід блокпостів бойовиків, зайняли будівлю мерії на центральній площі. Ця споруда стала ключовою точкою, об яку розбилася контратака понад двох сотень терористів: впродовж майже шести годин мерію обстрілювали із танків, БМП та ПТУРів, випаливши та зруйнувавши її.

Друга група обійшла місто, "зняла" декілька дозорів російських окупантів та зайняла «зеленку» поблизу мерії, підтримуючи першу, та, пізніше, наводячи удари артилерії та авіації. Потрапивши під важкий вогонь та втративши один з танків, збройні формування російської федерації змушені були відійти. Зведена група теж полишила палаючу будівлю разом із полоненими терористами, захопленими в ній.

Тим часом основні сили ЗСУ завершили часткове охоплення міста, змусивши російсько-терористичні підрозділи рятуватися втечею...

Вже до вечора 21 липня Збройні Сили України отримали повний контроль над містом та підняли над ним державні прапори. Захоплені в полон російські терористи були передані відповідним органам", - розповідають в Генштабі ЗСУ.

Також 21 липня 2014 року від окупантів визволено місто Рубіжне Луганської області. Це відбувалося в умовах повної бойової взаємодії Збройних Сил України, Національної Гвардії України, підрозділів Національної поліції України та добровольчих батальйонів. Потужна ударна група сил АТО оточила населений пункт в ніч проти 21 липня. Воїни батальйонів "Чернігів", "Айдар" та "Луганськ-1" зайшли в місто та закріпилися на території трубного заводу. Всі операції відбувалися максимально тихо. За кілька годин сили АТО взяли під контроль будівлі міліції та міської ради.

Новини з фронту: ігри під час артилерійського обстрілу – як минає дитинство на Донбасі

Новини з фронту: ігри під час артилерійського обстрілу – як минає дитинство на Донбасі
Наступна публікація