Сьогодні сьома річниця Скнилівської трагедії

Родичі загиблих у Скнилівській трагедії скаржаться, що українська держава забула про них.

У понеділок, 27 липня, виповнюється 7 років від дня трагедії на львівському військовому аеродромі "Скнилів". Тоді внаслідок падіння винищувача на авіашоу загинули 77 людей, зокрема 28 дітей.

Зараз потерпілі та родичі загиблих скаржаться, що на всіх рівнях української влади про них забули.

Зокрема, про недостатню увагу з боку держави заявив голова громадської організації "Скнилівська трагедія" Стефан Козак, який під час авіашоу втратив сина. За його словами, доки тривала судова тяганина у справі, про потерпілих інколи згадували, а зараз вони не мають жодної допомоги та захисту.

"Якась би опіка хоча б трохи з боку держави. Скажімо, безкоштовне обстеження, призначення курсу реабілітації. Це не мусить бути лікування, ми ж розуміємо, що ліки дорогі. Бо насправді хворих стало дуже багато, причому серйозно психічно хворих, які не зуміли впоратися з проблемою”, - наголосив Козак.

У серпні минає три роки з часу звернення потерпілих до Європейського суду з прав людини, але справу ще не взято у провадження. Потерпілі вимагають перегляду термінів вироків для винуватців трагедії та вважають, що їхнє право на справедливе незалежне судочинство було порушено, бо справу розглядав військовий суд.

Зараз із усіх засуджених покарання відбуває лише командир екіпажу, пілот Володимир Топонар, іншого пілота - Юрія Єгорова президент помилував, суттєво зменшивши термін ув’язнення.

У 2008 році було виправдано чотирьох генералів, причетних до організації трагічного авіашоу. Суд виправдав першого заступника головнокомандуючого Військово-повітряних сил Сергія Оніщенка, колишнього головнокомандуючого ВПС, генерал-полковника запасу Віктора Стрельникова, колишнього заступника головнокомандуючого ВПС з бойової підготовки, генерал-лейтенанта запасу Олександра Волошенка і колишнього заступника начальника з бойової підготовки, генерал-майора запасу Володимира Алексєєва.

Зараз 500 людей, які постраждали від падіння літака Су-27 у 2002 році, визнано потерпілими.

Читайте також:

"Скнилівських" генералів виправдали

Скнилівська справа досі не закрита

Справа по Скнилівській трагедії набирає обертів

ВідеоСкнилівська трагедія

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: