Сьогодні Україна захищає всю демократичну Європу, яка постала на руїнах Другої світової війни — заява МЗС

Сьогодні Україна захищає всю демократичну Європу, яка постала на руїнах Другої світової війни — заява МЗС

УНІАН

Попри десятиліття сподівань, що війна більше не прийде на наші землі, Україні доводиться захищати себе і всю демократичну Європу, зазначили в МЗС.

Міністерство закордонних справ України опублікувало заяву з нагоди Дня пам'яті та примирення, в якій нагадало, що попри сподівання, що війна більше ніколи не прийде на наші землі, сьогодні Україні доводиться захищати не лише свої території, але і всю демократичну Європу, яка постала на руїнах Другої світової війни.

Таку заяву МЗС оприлюднило 8 травня.

Під час Другої світової понад 8 мільйонів українців були вбиті, закатовані чи померли від голоду, нагадали в Міністерстві. 

"Наші співвітчизники були на передовій – від самого початку до остаточної перемоги. Це історія про руйнування, смерть і дезінформацію - велику брехню, що розпалює ворожнечу, знищує і вбиває.

Протягом багатьох десятиліть ми сподівались, що війна більше ніколи не прийде на українську землю. Але в 2014 Росія розпочала військову агресію проти України та окупувала частину нашої території. Сьогодні Україна захищає не лише саму себе, але й всю демократичну Європу. Ту Європу, яка постала на руїнах Другої світової війни та яка об’єднана головною ідеєю "ніколи знову", - йдеться в заяві МЗС.

Нагадаємо, у суботу, 8 травня, в Україні відзначають День пам'яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни. Уже сьомий рік поспіль в Україні ця пам'ятна дата відзначається на рівні з Європою і США.

Президент Володимир Зеленський звернувся до українців та змінив обкладинку на своїй сторінці у Facebook з нагоди пам'ятної дати. Глава держави розмістив у Facebook зображення з червоними маками та написом "1939-1945 Ніколи знову".