Сьогодні вирішать долю Зміїного

У Гаазі сьогодні оголосять рішення Міжнародного суду ООН щодо острова Зміїний.

У вівторок, 3 лютого, у Гаазі на відкритому судовому засіданні буде оголошено рішення Міжнародного суду ООН у справі про делімітацію континентального шельфу і виняткових економічних зон України й Румунії у Чорному морі.

За словами прес-секретаря МЗС Василя Кирилича, суд почне процедуру оголошення рішення о 10 ранку.

"Виходячи з практики тривалості оголошення Міжнародним судом ООН рішень, ця процедура може зайняти 3 години", - зазначив Кирилич.

Таким чином, у другій половині дня вже буде відоме рішення про делімітацію континентального шельфу і виняткових економічних зон між двома країнами.
Кирилич також наголосив, що це рішення є особливим, оскільки воно 100-е в практиці Міжнародного суду ООН, а значить ювілейне.

Відповідно до встановленої практики, оголошення рішення суду відбудеться в присутності сторін суперечки, представлених офіційними делегаціями. Українську делегацію очолить уповноважений країни в Міжнародному суді ООН посол Володимир Василенко.

Прес-секретар МЗС додав, що яким би рішення не було, воно не буде стосуватися території і державного кордону України, а лінія розмежування буде проходити далеко за межами державної території країни.

"Будь-яке рішення Міжнародного суду ООН – це крок вперед в утвердженні України як правової європейської держави", - сказав Кирилич.

Як відомо, 16 вересня 2004 року Румунія передала на розгляд Міжнародного суду ООН питання про делімітацію континентального шельфу і виняткових економічних зон між двома країнами.

Головною проблемою в делімітації шельфу і виняткових економічних зон України й Румунії в Чорному морі є юридичний статус острова Зміїний, який Україна вважає островом із правом на власні територіальні води, а Румунія називає скелею без цього права. Питання делімітації залишилося невирішеним із 1997 року, коли була підписана базова політична угода між Румунією й Україною.

На даний час на території острова Зміїний площею 1,5 кв. км постійно проживає близько 80 осіб - працівники маяка, гідрографи, іхтіологи, геофізики. Верховна рада України в лютому 2007 року ухвалила постанову про присвоєння населеному пункту, який знаходиться на острові Зміїний, назви селище Біле.

Читайте також:

Україна виконає будь-яке рішення ООН у територіальній суперечці з Румунією

Битва за Зміїний: хто отримає нафту та газ?

На острові Зміїному за 30 років буде "зона-сад"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: