Сьогодні "вояки УПА" спалять "польське село" на кордоні з Україною

Дата публікації
Перегляди
4232
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Сьогодні "вояки УПА" спалять "польське село" на кордоні з Україною

Поляки відзначать Волинську трагедію історичною реконструкцією / Фото: iliakolesnyk.blogspot.com

Історична реконструкція присвячена вшануванню жертв Волинської трагедії.

У суботу, 20 липня, поблизу міста Радимно на південному сході Польщі, згорить "польське село". Палитимуть його "вояки УПА".

У такий спосіб товариство історичної реконструкції з міста Перемишля та влада Радимна вирішили відзначити 70-ті роковини Волинської трагедії.

Організатори спорудили макет волинського села й підготували театралізоване дійство, в якому братимуть участь приблизно 200 осіб.

На думку реконструкторів, захід допоможе пересічним полякам більше дізнатися про трагічні події 1943 року на Волині, як їх офіційно бачать у Польщі.

Ідея реконструкторів уже обурила Об'єднання українців Польщі. Ця організація звернулася з листом до органів місцевого самоврядування в Підкарпатському воєводстві, в якому закликає скасувати захід.

ОУП кваліфікує реконструкцію як розбурхування негативних емоцій у польському суспільстві та зловживання трагедією поляків і українців. У листі ОУП також наголошується на тому, що в 1940-ві роки у селах навколо Радимна було вбито багато українців.

Тим часом, як повідомляють польські ЗМІ, організатори реконструкції в Радимні не збираються її скасовувати. Мер міста Веслав Пірожек говорить, що він здивований розголосом, який виник навколо фінансованого містом заходу.

Як повідомлялося, раніше виник скандал довкола назви вельми популярного в Польщі україномовного гурту "Еней", у котрій окремі польські політики розгледіли вшанування провідника УПА, а не персонажа "Енеїди" Котляревського.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4232
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація