Сьогодні - Всесвітній день боротьби зі СНІДом (відео, оновлено)

1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми.

Сьогодні у світі відзначають день боротьби зі СНІДом. В Україні на СНІД хворіє вже понад півтора відсотка дорослого населення країни.

ВІЛ-інфікованим людям в Україні не вистачає комплексного лікування, вважає директор Всеукраїнської коаліції ВІЛ-сервісних організацій Наталя Підлісна. Вона констатує, держава забезпечує хворих лише мінімальним набором медикаментів. Однак побічні хвороби, які викликає імунодефіцит, людина має лікувати самотужки. Грошей на це дороге лікування в українців не вистачає.

"Ці люди постійно хворіють. Постійно на лікарняному. Вони не можуть знайти хорошої роботи. Крім того, багато з них вживають наркотики і відповідно не бажанні у суспільстві", - зазначає Підлісна.

За її словами, більшість державних програм та соціальних проектів не враховують реальних потреб хворих на СНІД. Зокрема в Україні нині переважає консультаційна допомога, каже вона, тоді як люди, хворі на ВІЛ/СНІД, значно більше потребують медичної опіки.

За оцінками Міністерства охорони здоров’я України, станом на кінець минулого року поширеність ВІЛ серед дорослого населення України (віком 15-49 років) становить 1, 63%, а це означає, що в Україні найбільша епідемія ВІЛ/СНІДу в Європі та СНД. 

Епідемія ВІЛ-інфекції – унікальне явище в історії людства за швидкістю поширення, масштабами та глибиною наслідків. За останніми даними, від СНІДу у світі померло понад 24 мільйони осіб, а з ВІЛ живе більше 39 мільйонів.

Зростання передачі ВІЛ-інфекції статевим шляхом стає все частішим фактором поширення захворювання в Україні. За прогнозами у 2014 році загальна кількість ВІЛ-інфікованих становитиме близько 820 тисяч людей, що становитиме 3,5 % дорослого населення.

За даними українського СНІД-центру, лише близько 4% людей добровільно проходили тестування на ВІЛ (якщо не брати до уваги вагітних та хворих, які тестуються в обов’язковому порядку) і наразі знають свій ВІЛ-статус.

ВідеоСьогодні день боротьби зі СНІДом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: