Солана: час настав

Генсек Ради ЄС, Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Хав`єр Солана підтримує ідею конституційних змін в Україні.

Генеральний секретар Ради Європейського Союзу, Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Хав`єр Солана підтримує ідею конституційних змін в Україні.

В інтерв’ю газеті „Дзеркало тижня” він висловив думку, що Україні "слід навчиться грати за правилами, а не грати правилами”. “Але спочатку потрібно ці правила встановити, і цей час саме настав", - заявив Солана.

На його думку, Україні необхідно повернутися до питання конституційної реформи, щоб створити ефективну систему стримувань і противаг та підсилити державні інститути.

Хав'єр Солана
УНІАН
Хав'єр Солана вважає, що Україні необхідні зміни
Солана вважає, що конституційні зміни 2004 року не забезпечили чіткого розподілу повноважень між гілками влади. "Результатом цієї невизначеності стала боротьба за повноваження, чому також сприяла слабкість інститутів державної влади, і прийдешні вибори саме й мають розв’язати ці проблеми", - переконаний генсек Ради ЄС.

„Україні справді слід повернутися до питання конституційної реформи, щоб створити ефективну систему стримувань і противаг і підсилити державні інститути. А відповідь на запитання про конституційний устрій повинен дати український народ. Я б не хотів вдаватися до коментарів з цього приводу, але єдине, що можу порадити - вам треба тісно співпрацювати стосовно цього питання з Венеціанською комісією Ради Європи”, - зазначив генеральний секретар Ради ЄС.

Він також наголосив на необхідності досягнення політичного компромісу і консенсусу в питанні ухвалення нового Основного закону. За його словами, Конституція визначає фундаментальні основи і правила політичного життя, тому її мають визнавати всі основні політичні сили. І те, як прийматимуться рішення щодо конституційної реформи, має не меншу, коли не більшу вагу, ніж навіть зміст самої реформи.

„В Україні незабаром з’явиться новий парламент, який відображає волю виборців. Цей новий парламент одержить мандат народної довіри на ухвалення основних законодавчих актів. Члени нового парламенту представлятимуть в ньому інтереси різних політичних партій, і дуже важливо, щоб необхідні конституційні зміни були підтримані головними політичними силами. Якщо цим політичним силам не вдасться переконати одне одного в потребі дотримання основних правил гри, то Україна так і тупцюватиме на місці”, - вважає Солана.

"За останні кілька років Україна пережила кілька політичних криз, головною причиною яких була непрозорість основних правил політичного життя", - наголосив він.
Європейський політик також висловив сумніви в тому, що позачергові вибори до Верховної ради вирішать усі українські політичні проблеми. "Але це непоганий інструмент опитування громадської думки з приводу того, куди має рухатися країна і хто має нею керувати", - додав європейський політик.

Втім, відсутність внутрішньої стабільності в Україні, на думку Солани, майже не вплинула на хід переговорів з підготовки нової посиленої угоди між Україною та ЄС. "Це є переконливим доказом того, що всі політичні сили в Україні підтримують її прагнення до більш тісного партнерства з Європейським Союзом", - наголосив генсек Ради ЄС.

„І хоча політична нестабільність в Україні усе ж таки трохи позначилася на ході наших переговорів, хотів би сказати, що поглиблення нашої співпраці, як і колись, залежатиме від якості української демократії і проведених реформ. За ними ми будемо робити висновок про те, наскільки Україна може співробітничати в багатьох галузях, які традиційно вважалися сферами внутрішньої політики. Реалізації цієї нової угоди сприятиме внутрішня стабільність в Україні і її просування шляхом політичних й економічних реформ”, - зауважив Хав'єр Солана.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: