Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Солодощі, прикраси, килими: заради чого українці кидають прибуткову офісну працю та починають власний бізнес

Підприємці кажуть, що головним є не те, чим займаєшся, а свобода і задоволення від діяльності.

Робота в гарному офісі і з великою зарплатою вже є застарілою мрією для українців. Соціологи дослідили, що тепер кожен другий хоче займатися бізнесом і працювати лише на себе, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Філолог-германіст Тетяна, колись перекладач і керівник видавничих проектів, тепер творить кондитерські дива на маленькій пекарні, в яку перетворилася звичайна кухня у квартирі. Захоплення почалося з волонтерства – Тетяна готувала солодощі для воїнів, а вони у відповідь хвалили її і дарували впевненість. Тому вирішила вчитися на кондитера – спершу в Україні, далі у Парижі. "В себе вкладати – це насправді найбільше вкладення в цьому бізнесі. Людина, яка працює сама на себе, мусить продумувати кожну дрібничку. Найважче було продавати. Було дуже страшно брати гроші, називати ціну. Мені кожному хотілося віддати за собівартість або взагалі подарувати", - зізнається вона. Тепер Тетяна має більше замовлень, ніж можливостей. Частину грошей повертає  у бізнес, для себе лишається непоганий заробіток і перспектива. "Перша моя найближча мрія, яка, імовірно, скоро стане дійсністю – це власна затишна кондитерська", - розповіла жінка.

ВідеоКожен другий українець хоче займатися бізнесом

Робота в гарному офісі і з великою зарплатою - застаріла мрія. Кожен другий українець нині хоче займатися бізнесом. Такі результати свіжого соціологічного опитування. При цьому з'ясувалось: кожен десятий серед тих, хто має роботу, уже працює на себе. В чому переваги власної справи - попри всі ризики?

Кожен другий українець хоче займатися бізнесом

Журналіст і державний службовець Наталя і Ольга тчуть килими. Починати дівчата радять з малого – самі спершу виткали один килим, того ж дня продали його за 16 тисяч гривень. Зрозуміли, що тут є бізнес, і це скоро побачать інші. "Коли люди починають бачити, що це хороша прибуткова справа, що є попит, то з’являється конкуренція. Треба уже орієнтуватися і думати про те, чим ми будемо кращі", - визнає Ольга Каретникова-Котягина. Українські виші щороку випускають лише 5 таких фахівців – один килим майстрині можуть ткати кілька місяців. А тим часом Наталя з Олею шукають покупців. "Поки що особисто ми з Наталкою – не заробляємо. Тому що зараз початок тільки роботи. І ми все вкладаємо назад. Це багато витрат – приміщення, розкрутка бренду, реклама. Зараз ми готуємося до виставки в Парижі", - пояснює майстриня.

Саморозвиток і свобода робити те, що справді цікаво – це головне, що приваблює у власній справі. Артем за письмовим столом у своїй квартирі виготовляє прикраси. Десять років він відпрацював у міжнародних компаніях, збудував кар’єру і зіпсував зір. Свою успішну роботу покинув заради єдиноборств і власну справу шукав таку, аби знову не загрузнути в рутині, бо тоді ж нема сенсу щось змінювати. "Мені подобається те, що я роблю", - зізнається він. І радить не квапитися покидати роботу – більшість підприємців починала бізнес паралельно зі своєю постійною роботою. Офісна робота може стати генератором стартового капіталу, а це важливо, бо до своїх грошей ставлення інакше, ніж до кредитних. До того ж, із ними менше ризиків: максимальний – втратити те, що вклав, але не лишитися в боргах.

Кореспондент ТСН Оксана Муляр

Залиште свій коментар

Вибір редакції