Солошенка та Афанасьєва в московському аеропорту зустрічав прес-секретар Порошенка та Геращенко

Дата публікації
Перегляди
2652
Солошенка та Афанасьєва в московському аеропорту зустрічав прес-секретар Порошенка та Геращенко

Літак вилетів з "Внуково 2"

Сьогодні, 14 червня, український літак Ан-26 із незаконно засудженими у РФ громадянами України Юрієм Солошенком і Геннадієм Афанасьєвим вилетів з підмосковного аеропорту "Внуково-2".

Українців у літаку зустріли прес-секретар президента України Святослав Цеголко і перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

Зазначимо, що орієнтовно о 17:00 відбудеться зустріч Президента Петра Порошенка з Геннадієм Афанасьєвим та Юрієм Солошенком.

.

Нагадаємо, що раніше українські політв'язні Геннадій Афанасьєв та Юрій Солошенко написали прохання про помилування на ім'я президента Росії. За словами адвоката, звернення до президента з проханням про помилування Афанасьєву було запропоновано "для спрощення процедури передачі в Україну як найбільш простий спосіб".

Геннадій Афанасьєв був одним з ключових свідків звинувачення у справі Сенцова та Кольченка, однак зрештою він відмовився давати свідчення проти них і заявив, що раніше говорив під тиском.

Афанасьєв та інший фігурант справи Олексій Чирній, за версією слідства, були членами "терористичної групи" в Криму, нібито створеної Сенцовим. Після затримання обидва уклали угоду зі слідством, їхня справа розглядалася в закритому режимі, обидва отримали по сім років позбавлення волі.

Засудженого в Росії 73-річного українця Юрія Солошенка відправили на етап в Нижній Новгород. Його визнали винним у шпигунстві.

Вночі в ЗМІ з'явилася інформація, що українців планують сьогодні обміняти.