Соратників брата Бакієва звинуватили в мінуванні Бішкека

Глава тимчасового уряду Киргизії Роза Отунбаєва заявила, що міни в центрі Бішкека заклали прибічники Жаниша Бакієва.

Нова влада Киргизії вважає, що міни, виявлені в центрі Бішкека, були закладені вибухотехніками з оточення Жаниша Бакієва - брата президента республіки.

Цю версіюозвучив член тимчасової уряду, виконуючий обов'язки голови Служби національної безпеки Кешенбек Душебаєв.

Раніше з аналогічною версією виступила глава тимчасового уряду Роза Отунбаєва. Вона заявила, що міни могли закласти прихильники президента Курманбека Бакієва.

Міни в центрі Бішкека були виявлені вранці 9 квітня. Всього було знайдено три вибухові пристрої. Їх знешкодили сапери. Ніхто не постраждав.

Жаниша Бакієва, який до недавнього часу керував Службою державної охорони, нова влада Киргизії вже оголосили в розшук за звинуваченням у причетності до загибелі людей 7 квітня. Тимчасовий уряд, нагадаємо, стверджує, що наказ відкрити вогонь по заколотникам, які штурмували будівлю уряду, віддав саме він.

Переворот у Киргизії

У зв'язку з цими звинуваченнями порушено кримінальну справу. Тимчасовий міністр внутрішніх справ боліт Шерніязов, виступаючи на прес-конференції 9 квітня, заявив також, що у цій справі проходять ще один брат президента, Марат Бакієв, і син глави республіки, Максим Бакієв. За словами Шерніязова, вказівки стріляти по заколотникам віддавали і ці родичі президента.

Точне місцезнаходження родичів президента невідомо. Повідомлялося, що Жаниш Бакієв, можливо, знаходиться в Джалалабадскій області разом з президентом. Максим Бакієв, який очолював Центральне агентство з інвестицій, як повідомлялося раніше, 7 квітня прибув до США для участі у щорічних киргизько-американських консультаціях. Консультації у зв'язку з останніми подіями в Киргизії були скасовані.

Читайте також:

Два сина і брат президента Киргизії оголошені у розшук

Новостворений уряд у Киргизії відмовився від переговорів з Бакієвим

Киргизія покликала російські війська наводити порядок у країні

Провину за загиблих під час заворушень у Бішкеку поклали на брата Бакієва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: