"Сорочки погоріли на них": очевидці розповіли про загибель трьох чоловіків від блискавки на Львівщині

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ще двоє жінок постраждали.

Одразу трьох людей убила блискавка на Прикарпатті та ще двох травмувала. Це сталося надвечір, коли четверо чоловіків і двоє жінок їхали зі Львова у село Беньківці до родичів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дорогою почалася сильна злива, пасажири вийшли з автобуса і кинулися до зупинки. Першими добігли троє чоловіків, встигли поставити сумки на лавку, як раптом вдарила блискавка. "Удар прийшовся у стовбур дерева, після чого електричний заряд потрапив в землю. Трав’яне покриття було мокре, також ґрунт був мокрий, тож через вологу струм уразив людей", - пояснив в.о. начальника Рогатинського відділу поліції Ярослав Гальма.

Відео Одразу трьох людей убила блискавка на Прикарпатті

Ще двоє травмовані. Усі вони ховалися від грози на автобусній зупинці. Загиблих - троє чоловіків, які першими забігли під укриття і стояли один біля одного, коли розряд влучив у сусіднє із зупинкою дерево. Двоє жінок відбулися незначними ушкодженнями.  

Одразу трьох людей убила блискавка на Прикарпатті

Пані Люба живе за дві хати від зупинки. Вона пригадує, що коли побачила яскравий спалах, зрозуміла, що вдарило десь поруч, і вийшла на дорогу подивитися. "Лежали на цементі чоловіки, а жінки повставали, одна не чула зовсім нічого, а другій ноги відняло. Наймолодшому – то просто в серце, і так сорочки погоріли на них", - каже свідок. 55-річний чоловік теж вийшов із автобуса, але до зупинки не біг, а діставав з сумки парасолю. Він затримався, бо заїло замок. "Мене оглушило тільки, я був на відстані 5 метрів від них", - каже Василь Яремишин.

Фотогалерея Ураган у Харкові: буревій потрощив сотні дерев та дахи, блискавка вбила чоловіка (18 фото)

На зупинці, де напередодні загинуло троє людей, стоять лампадки. У селі чоловіків добре знали – загиблим 35, 54 і 56 років. Удовою залишилася одна з двох потерпілих жінок, вона від шпиталізації відмовилася. Другу, 32-річну, забрали до реанімаційного відділення місцевої лікарні. "Скаржилася вона на затруднені рухи в нижніх кінцівках і лівій верхній кінцівці. Після проведення лікування стан хворої покращився, вона себе добре почуває, відправлена по місцю проживання", - розповів лікар-анестезіолог Рогатинської ЦРЛ Петро Морозіцький.

Що притягнуло розряд – високе дерево, металевий каркас бетонної зупинки чи увімкнутий мобільник – будуть з’ясовувати слідчі. Відомо, що в одного із загиблих телефон розірвало, але поряд пошкоджена від удару акація. Рятувальники вкотре нагадують правила поведінки під час грози: вимкнути гаджети, скласти парасолю, не ховатися під одинокими деревами і не заходити у воду. "Забороняється знаходитися у полі в повний зріст – при можливості знайти низовину чи заглибину якусь і там перечекати грозу. Так само не знаходитися біля металевих конструкцій, електроопор, не торкатися металевих предметів", - каже представник ДСНС у Івано-Франківській області Богдан Їдак. У побуті слід вимкнути усі електроприлади і зачинити вінка.

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька

Залиште свій коментар

Вибір редакції